Trwa ładowanie...
d1zx963
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kijów: w Donbasie znów giną nasi żołnierze

W ciągu ostatniej doby w walkach z prorosyjskimi separatystami zginęło trzech ukraińskich żołnierzy, a siedmiu zostało rannych - podały w piątek ukraińskie władze. Są to pierwsze od trzech dni ofiary śmiertelne po stronie ukraińskich sił zbrojnych w Donbasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posterunek separatystów w pobliżu Doniecka
Posterunek separatystów w pobliżu Doniecka (AFP, Fot: Dominique Faget)
d1zx963

Jak podkreślił rzecznik operacji zbrojnej wymierzonej w rebeliantów Anatolij Stelmach, sytuacja w strefie konfliktu jest obecnie "stosunkowo spokojna", choć miały miejsce pojedyncze ataki separatystów na pozycje wojsk ukraińskich.

Ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało w piątek, że pomimo incydentów, zgodnie z porozumieniem z Mińska, armia ukraińska kontynuuje wycofywanie ciężkiej broni z linii walk w Donbasie, pozostawiając jednak wystarczające siły, mogące odpowiedzieć na ewentualne naruszenia rozejmu przez separatystów.

"Wyrzutnie w okolicach Mariupola"

d1zx963

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko oświadczył w piątek, że zauważono konwój, transportujący wyrzutnie rakietowe Grad oraz inny sprzęt wojskowy z opanowanego przez separatystów Doniecka w stronę strategicznego miasta Mariupol nad Morzem Azowskim. Mariupol jest pod kontrolą sił rządowych.

Rozejm na wschodzie Ukrainy formalnie obowiązuje od nocy z 14 na 15 lutego; został uzgodniony w zawartym w Mińsku 12 lutego nowym porozumieniu pokojowym. Przewiduje ono m.in. zawieszenie broni, a następnie wycofanie ciężkiego uzbrojenia ze strefy walk i powstanie strefy buforowej; obie strony konfliktu miały opuścić tę strefę w ciągu 14 dni od wstrzymania walk.

Zobacz również: Relacja świadka ostrzału Mariupola

d1zx963

Podziel się opinią

Share

d1zx963

d1zx963
Więcej tematów