Trwa ładowanie...

Kanadyjski biznesmen skazany na 15 lat więzienia

Prezes kanadyjskiej firmy Tokmakijan Group produkującej części samochodowe, 74-letni Cy Tokmakijan, został skazany przez sąd w Hawanie na 15 lat więzienia za praktyki korupcyjne - poinformował przedstawiciel firmy.
Share
Kanadyjski biznesmen skazany na 15 lat więzienia
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d3ymbc2

Według firmy, której siedziba mieści się w Ontario, jej prezes został skazany na podstawie sfabrykowanych zarzutów, które miały na celu skonfiskowanie jej aktywów na Kubie ocenianych na 100 mln dolarów.

W 2011 r. biura firmy na Kubie zostały zrewidowane przez kubańskie służby bezpieczeństwa w ramach kampanii antykorupcyjnej, która objęła również wiele innych zachodnich firm i przedstawicielstw handlowych.

W ramach tej kampanii wydalono dotychczas z Kuby ponad 150 zachodnich biznesmenów oraz wiele małych firm z Europy i Ameryki Południowej.

Associated Press zauważa, że zagraniczni biznesmeni od dawna przyzwyczaili się, że większe lub mniejsze łapówki oraz inne korzyści, takie jak kolacje w luksusowych restauracjach, są nieodłącznym elementem prowadzenia interesów na Kubie.

Prezydent Kuby Raul Castro zapowiadał wielokrotnie, że wykorzenienie powszechnej korupcji jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed jego krajem.

d3ymbc2

Podziel się opinią

Share
d3ymbc2
d3ymbc2
Więcej tematów