Trwa ładowanie...

Joanna Kopcińska o słowach Angeli Merkel. "Wskazała rzeczywistych sprawców"

Zdaniem rzeczniczki rządu, Joanny Kopcińskiej, ostatnia wypowiedź kanclerz Niemiec "wzmacnia głos ważnych polityków". Angela Merkel podkreśliła, że to Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust.

Share
Joanna Kopcińska o słowach Angeli Merkel. "Wskazała rzeczywistych sprawców"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d4mtanf

- Słowa pani kanclerz wpisują się doskonale w trwającą obecnie dyskusję o prawdzie historycznej, o rzeczywistych sprawcach Holokaustu, i przyczyniają się do lepszego zrozumienia tej kwestii na świecie – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Joanna Kopcińska.

Rzeczniczka rządu podkreśliła, że nowelizacja ustawy o IPN nie ogranicza wolności słowa oraz możliwości prowadzenia badań naukowych i działalności artystycznej. Joanna Kopcińska dodała, że Angela Merkel "wskazała rzeczywistych sprawców" Holocaustu.

d4mtanf

Kanclerz Niemiec pytana o nowelizację ustawy o IPN i kary za używanie określenie "polskie obozy śmierci" odpowiedziała, że nie chce się wtrącać w ustawodawstwo w Polsce. - My jako Niemcy jesteśmy odpowiedzialni za to, co wydarzyło się podczas Holocaustu, Shoah w okresie narodowego socjalizmu. To były obozy koncentracyjne, za które odpowiedzialność spoczywa na Niemcach – powiedziała Angela Merkel.

Zobacz też: Leszek Miller i historia pewnej kolacji z premierem Izraela

d4mtanf

Podziel się opinią

Share
d4mtanf
d4mtanf
Więcej tematów