Trwa ładowanie...
d2gqzoi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hamas odrzuca izraelski postulat rozbrojenia

Czołowy przywódca Hamasu Ismail Hanije odrzucił izraelski postulat rozbrojenia tej organizacji. To stawiany przez Izrael warunek zakończenia trwającej od 2007 roku blokady Strefy Gazy oraz otwarcia lotniska i portu morskiego w Gazie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hamas odrzucił izraelski postulat rozbrojenia
Hamas odrzucił izraelski postulat rozbrojenia (AFP, Fot: Mahmud Hams)
d2gqzoi

Hanije oświadczył: "Nie możemy zaakceptować lub rozważać międzynarodowej decyzji dotyczącej rozbrojenia ruchu oporu".

Izrael starał się przekonać swych palestyńskich rozmówców do rozbrojenia w trakcie niebezpośrednich rokowań w Kairze, prowadzonych w czasie trwającej 50 dni ofensywy w Strefie Gazy, która kosztowała życie ponad 2 200 ludzi, głównie Palestyńczyków. Walki zakończyły się 26 sierpnia.

Izrael uzasadniał dotąd ograniczanie importu cementu, rur i innych materiałów budowlanych przez Strefę Gazy faktem, że bojownicy Hamasu i innych islamskich ugrupowań wykorzystują te materiały do budowy rakiet, bunkrów i podziemnych tuneli wykopywanych w celu prowadzenia ataków na terytorium Izraela.

W odróżnieniu od popieranych przez państwa zachodnie władz Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu Jordanu Hamas odmawia Państwu Izrael prawa do istnienia.

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów