Trwa ładowanie...

Grecja. Potężny pożar na wyspie Zakynthos. Jest wideo

Trwa walka z ogniem na greckiej wyspie Zakytnhos. Ze wsi Keri i Agalas ewakuowano około 300 mieszkańców i turystów. Sytuacja jest trudna, ogień szybko się rozprzestrzenia. Walczy z nim ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze. W sieci pojawiły się nagrania. Na platformę dziejesie.wp.pl otrzymaliśmy również zdjęcie akcji.

Share
Grecja. Potężny pożar na wyspie Zakynthos. Jest wideo
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Henryk
d18fwnw

Do pożarów lasów w dwóch rejonach, między wioskami Agalas i Keri, na greckiej wyspie Zakynthos doszło w niedzielę. Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Lokalne media donoszą, że płomienie docierają do domów w pobliżu hotelu, z którego wcześniej ewakuowano turystów. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem.

Na wyspę ściągane są siły strażackie z innych części Grecji. Akcję pożarniczą utrudnia silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta. Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Lokalne władze donoszą, że sytuacja jest trudna i nie spodziewają się, by pożary ustąpiły do wtorku.

W sieci pojawiły się nagrania:

Na platformę dziejesie.wp.pl z kolei, otrzymaliśmy zdjęcie od pana Henryka, który był świadkiem akcji strażaków na wyspie Zakynthos.

d18fwnw

Pożary w Grecji. Nie tylko Zakynthos

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju. Ewakuowano 50 osób z pobliskiego klasztoru.

Źródło: interia.pl, Twitter, WP

Zobacz także: Kaczyński będzie leczył się prywatnie? Jakubiak: wstyd dla tego rządu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18fwnw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18fwnw
d18fwnw
Więcej tematów