Trwa ładowanie...
17-03-2015 16:21

Dżihad zagraża hiszpańskiej rodzinie królewskiej

Terroryści islamscy mają zagrażać hiszpańskiej rodzinie królewskiej. Podczas rewizji w domu aresztowanego w piątek dżihadysty znaleziono dokument, którego treść była wymierzona w Filipa VI i jego najbliższych. MSW zapewniło, że podjęło środki zapewniające bezpieczeństwo monarchom.

Share
Dżihad zagraża hiszpańskiej rodzinie królewskiej
d29tymi

Piątkowa akcja była drugą w tym roku, w której aresztowano terrorystów czekających na rozkaz Państwa Islamskiego, aby dokonać zamachu.

W domu przywódcy grupy policja znalazła odręcznie napisaną kartkę, której treść godzi w bezpieczeństwo rodziny królewskiej. MSW odmówiło ujawnienia zawartości dokumentu.

Szef resortu, Jorge Fernandez Diaz przypomniał, że od styczniowego ataku na Charlie Hebdo, w Hiszpanii obowiązuje trzeci stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi.

d29tymi

Dodał, że od początku 2014 roku, 80 procent aresztowanych w Hiszpanii dżihadystów to osoby współpracujące z Państwem lslamskim.

Zapewnił, że hiszpańska policja ma jednych z najlepszych w Europie ekspertów do walki z terroryzmem islamskim. * Zobacz również wideo: Porzuciły rodziny, by dołączyć do Państwa Islamskiego*

d29tymi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29tymi
Więcej tematów