Trwa ładowanie...
d4ixdp6

"Der Spiegel": to Rosjanie zaatakowali sieć Bundestagu

• Rosyjskie służby obwiniane o atak na sieć komputerową Bundestagu
• Do cyberataku doszło kilka miesięcy temu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba Bundestagu
Siedziba Bundestagu (AFP, Fot: John MacDoougall)
d4ixdp6

"Der Spiegel" powołuje się w swoich doniesieniach na wysokiego rangą oficera niemieckich służb bezpieczeństwa. Powiedział on, że atak hakerski na sieć niemieckiego parlamentu został przeprowadzony przez rosyjski wywiad wojskowy. Tygodnik podaje, że niemiecka prokuratura generalna wszczęła już śledztwo z paragrafu o szpiegostwie.

Atak na sieć komputerową Bundestagu ujawniono w maju ubiegłego roku. Hakerzy uzyskali dostęp do 14 serwerów. Do dzisiaj nie wiadomo, jakie informacje zostały wtedy wykradzione.

Jak opisywał w ubiegłym roku "Sueddeutsche Zeitung", na którego powoływała się Polska Agencja Prasowa, hakerom udało się zainstalować wirusa, za pomocą którego przez kilka miesięcy przenikali coraz głębiej niepostrzeżenie do sieci komputerowej parlamentu. Następnie włamali się do węzła komunikacyjnego systemu łączącego wszystkie 20 tys. komputerów Bundestagu.

Po ataku hakerów trzeba było na kilka dni wyłączyć sieć komputerową Bundestagu. Od początku podejrzewano, że stoją za nim obce służby. Media szybko wskazywały wówczas jako podejrzanego właśnie rosyjski wywiad.

d4ixdp6

Podziel się opinią

Share
d4ixdp6
d4ixdp6
Więcej tematów