WP
WP

Dawid Jackiewicz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Dawid Jackiewicz East News
Podziel się
WP

Polski samorządowiec, polityk, poseł, były eurodeputowany, obecnie szef Resortu Skarbu Państwa ur. 18 marca 1973 roku we Wrocławiu.

Dawid Jackiewicz - wykształcenie i początki w polityce

Dawid Jackiewicz ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Po raz pierwszy wystartował w wyborach parlamentarnych w roku 1997. O mandat posła starał się wówczas jako kandydat Ruchu Odbudowy Polski. Od roku 2001 jest członkiem ugrupowania politycznego Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach do Sejmu 2001 bez sukcesu starał się o mandat poselski, a rok później koordynował pracami sztabu wyborczego Rafała Dutkiewicza w wyborach samorządowych.

Dalsza kariera polityczna Jackiewicza

Dawid Jackiewicz uzyskał swoją pierwszą nominację poselską w roku 2005. W czasie trwania V kadencji Sejmu zajmował m.in. stanowisko przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz sekretarza stanu w Resorcie Skarbu Państwa. Ponownie wybrany posłem w roku 2007. Bez powodzenia starał się o urząd prezydenta Wrocławia w roku 2010. Uzyskał mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2014. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w roku 2015, Dawid Jackiewicz został mianowany przez premier Beatę Szydło na ministra skarbu państwa.

Data urodzenia

18.03.1973

Miejsce urodzenia

Wrocław

WP
WP
WP