Trwa ładowanie...
d3q5pqb

Dawid Jackiewicz

Najnowsze informacje
2.0
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Wrocław

d3q5pqb
East News
Źródło: East News, fot: Stefan Maszewski/Reporter

Polski samorządowiec, polityk, poseł, były eurodeputowany, obecnie szef Resortu Skarbu Państwa ur. 18 marca 1973 roku we Wrocławiu.

Dawid Jackiewicz - wykształcenie i początki w polityce

Dawid Jackiewicz ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Po raz pierwszy wystartował w wyborach parlamentarnych w roku 1997. O mandat posła starał się wówczas jako kandydat Ruchu Odbudowy Polski. Od roku 2001 jest członkiem ugrupowania politycznego Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach do Sejmu 2001 bez sukcesu starał się o mandat poselski, a rok później koordynował pracami sztabu wyborczego Rafała Dutkiewicza w wyborach samorządowych.

Dalsza kariera polityczna Jackiewicza

Dawid Jackiewicz uzyskał swoją pierwszą nominację poselską w roku 2005. W czasie trwania V kadencji Sejmu zajmował m.in. stanowisko przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz sekretarza stanu w Resorcie Skarbu Państwa. Ponownie wybrany posłem w roku 2007. Bez powodzenia starał się o urząd prezydenta Wrocławia w roku 2010. Uzyskał mandat europosła w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2014. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w roku 2015, Dawid Jackiewicz został mianowany przez premier Beatę Szydło na ministra skarbu państwa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q5pqb
d3q5pqb
d3q5pqb
Więcej tematów
d3q5pqb