Trwa ładowanie...
dnz6poo

Służby specjalne skontrolują 66 przedsiębiorstw

Po dymisji ministra skarbu dzisiaj kompleksowa kontrola państwowych spółek. Służby specjalne skontrolują 66 przedsiębiorstw - dowiedziało się Radio ZET.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych
Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych (Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
dnz6poo

Koordynator służb specjalnych rozesłał w czwartek pismo. Mariusz Kamiński chce informacji o wszystkich umowach zawartych przez spółki w latach 2015-2016.

Koordynator służb specjalnych daje ministrom czas do 30 września na przekazanie wszystkich informacji. Jak pisze Kamiński, jeśli któryś resort nie zdąży, musi go poinformować o tym na piśmie i podać konkretną datę przekazania wymaganych informacji. Odwołanie Dawida Jackiewicza

- Odwołuję ministra Jackiewicza, bo spełnił swoją misję. Z nowym rokiem będzie nowa organizacja zarządzania spółkami skarbu państwa - powiedziała w czwartek na konferencji premier Szydło. Jak wyjaśniła, Henryk Kowalczyk nie zostanie ministrem skarbu, a będzie sprawował nadzór nad likwidacją resortu.

dnz6poo

Zdaniem szefowej rządu minister Jackiewicz "zrobił bardzo dużo w resorcie skarbu". Jak mówiła, "przede wszystkim przygotował przekształcenia, doprowadził do tego, że projekt likwidacji ministerstwa i przekazania spółek poszczególnym resortom jest na ukończeniu". - O to chodziło - powiedziała Szydło.

Przypomniała, że rząd realizuje przygotowany przez wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. A jednym z elementów tego planu - powiedziała premier - "jest wykorzystanie spółek Skarbu Państwa do tego, żeby potencjał rozwojowy, gospodarczy Polski był szybszy, lepszy, większy".

Dawid Jackiewicz przed objęciem teki ministra był eurodeputowanym. Jako minister skarbu decydował o tym, kto zajmował wysokie stanowiska w ponad 500 spółkach skarbu państwa. W 2014 roku "Rzeczpospolita" donosiła, że Jackiewicz jako jedyny stanął w obronie bohaterów tzw. "afery madryckiej" i nie uczestniczył w podjęciu jednogłośnej decyzji o usunięciu Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego z szeregów PiS.

dnz6poo

Podziel się opinią

Share
dnz6poo
dnz6poo
Więcej tematów