Trwa ładowanie...

Tomasz Siemoniak u Pawła Lisickiego: odwołanie Jackiewicza będzie jednostkowym przypadkiem. Ale są inni ministrowie, którzy przysparzają problemów

Coraz więcej spekulacji na temat przetasowań w rządzie - kiedy nastąpi i jak głęboka będzie rekonstrukcja gabinetu Szydło? Czy sama premier utrzyma się na stanowisku? Nie milkną kontrowersje wokół zapowiadanych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej - czy czeka nas kolejna bitwa o Smoleńsk? - m.in. o tym Paweł Lisicki rozmawiał dziś w programie "WP rozmowa" z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem oraz Tomaszem Siemoniakiem (PO). W programie podjęto też wątek kolejnej rezolucji PE, krytykującej Polskę.

Share
Tomasz Siemoniak u Pawła Lisickiego: odwołanie Jackiewicza będzie jednostkowym przypadkiem. Ale są inni ministrowie, którzy przysparzają problemów
Źródło: WP
d11znuy

W najbliższych godzinach odbędzie się konferencja prasowa, na której premier Beata Szydło ma poinformować, co dalej z Ministerstwem Skarbu Państwa. Czy w najbliższych godzinach zdymisjonuje Dawida Jackiewicza?

d11znuy

Siemoniak w rozmowie z Pawłem Lisickim ocenił, że odwołanie Jackiewicza będzie "jednostkowym przypadkiem". Zaznaczył jednak, że w rządzie są inni ministrowie, którzy przysparzają premier wielu problemów. Wymienił przy tym nazwisko m.in. szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Polityk skomentował również kontrowersje związane z ekshumacją ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem, prokuratura chce zyskać na czasie. - To może o lata wydłużyć śledztwo - wyjaśnił.

O przyjętej przez Parlament Europejski rezolucji dotyczącej Polski, i popartej głosami PO, Siemoniak powiedział: - Warto przyjmować rezolucję. Kto inny szkodzi wizerunkowi Polski. Wskazał przy tym na obecny rząd.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przypomniał, że w debacie w PE wzięło udział 60 osób, z czego połowa z Polski. - To pokazuje, że nadmuchujemy balon - stwierdził.

d11znuy

- Gdzie była Komisja Wenecka, gdy za rządów PO nie opublikowano kilkudziesięciu wyroków TK? - pytał Wójcik.

O ekshumacjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej wiceminister stwierdził: - Gdyby na początku zrobiono to dobrze, nie musielibyśmy przez to przechodzić drugi raz. To wina PO.

Nowy program publicystyczny Wirtualnej Polski

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - jutro o 9:00 kolejny odcinek "WP rozmowy" - nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski. Publicyści kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi politykami najważniejsze bieżące wydarzenia.

Odcinek "WP rozmowy" potrwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty będzie można obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d11znuy

Podziel się opinią

Share
d11znuy
d11znuy
Więcej tematów