Trwa ładowanie...
d2ob1dg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Cztery osoby z podejrzeniem eboli w Hiszpanii

Cztery osoby z gorączką hospitalizowano w Hiszpanii w związku z podejrzeniem eboli - poinformowały władze. Jedna z tych osób przyleciała samolotem linii Air France; maszyna ma zostać zdezynfekowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna z zarażonych osób przyleciała samolotem linii Air France
Jedna z zarażonych osób przyleciała samolotem linii Air France (PAP/EPA, Fot: Paco Campos)
d2ob1dg

Pozostali pasażerowie i załoga samolotu Air France - łącznie na pokładzie były 163 osoby - mogli opuścić maszynę. Pasażer z gorączką rozpoczął podróż w Nigerii; został zabrany do szpitala w Madrycie karetką, której kierowca miał na sobie ochronny kombinezon.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że do szpitala przyjęta też została osoba, która miała kontakt z zarażoną ebolą pielęgniarką Teresą Romero. Stan Romero, hospitalizowanej 6 października, "wydaje się poprawiać" - powiedział przedstawiciel resortu zdrowia.

Do szpitala trafił również misjonarz, który powrócił do Hiszpanii z Liberii, gdzie pomagał chorym na ebolę. Czwarta hospitalizowana osoba to pracownik Czerwonego Krzyża na Teneryfie, który opiekował się ostatnio chorymi na ebolę w Sierra Leone.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów