Trwa ładowanie...
d1kj8um

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź walczy z poważną chorobą. "Proszę o modlitwę"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź walczy z poważną chorobą. Na stronie Archidiecezji Gdańskiej pojawił się komunikat, w którym metropolita zwraca się do wiernych i współtowarzyszy w kapłaństwie z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Sekretarz metropolity gdańskiego potwierdził, że abp Głódź przebywa obecnie w szpitalu.
Share
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź walczy z poważną chorobą. "Proszę o modlitwę"
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1kj8um

"Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą Bożą. Przyjmując ją, jaka będzie. Proszę o modlitwę, szczególnie tych, którzy doświadczają tego, co ja" - napisał metropolita gdański. "Jeżeli taka jest wola Boża, chciałbym Wam jeszcze służyć, drodzy Księża i Wierni, a moje cierpienie ofiaruję w intencji całej Archidiecezji Gdańskiej" - dodał.

Duchowny nie ujawnił, co mu dolega. Jednak gazeta "Fakt" podała nieoficjalnie na swojej stronie internetowej, iż problemy zdrowotne arcybiskupa mogą mieć związek z nowotworem. "Niedawno metropolita gdański przeszedł zabieg w szpitalu. Usunięto mu narośl na jelicie. Ostatnio także bardzo schudł" - informuje "Fakt".

Sekretarz metropolity gdańskiego ks. Bartłomiej Stark w rozmowie z KAI powiedział w piątek, że "wszystko idzie w dobrym kierunku, trzeba po prostu czekać". Dodał, że abp Głódź przebywa obecnie w szpitalu.

d1kj8um

Apel do wiernych o modlitwę w intencji abp. Głódzia wystosował w piątek także biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser. "W związku z poważną chorobą Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego, a w latach 2004-2008 Biskupa Warszawsko-Praskiego, proszę, by także w naszej Diecezji Chory został otoczony naszą serdeczną pamięcią. Proszę aby nasza wspólnota diecezjalna wspierała Księdza Arcybiskupa Głódzia darem modlitwy, wypraszając dla niego potrzebne łaski" - napisał abp Hoser.

Abp Sławoj Leszek Głódź ma 69 lat. W latach 1991-2004 był biskupem polowym Wojska Polskiego w randze generała dywizji. W latach 2004-2008 pełnił posługę biskupa diecezji warszawsko-praskiej, zaś od 2008 roku jest arcybiskupem metropolitą gdańskim.

 (fot. diecezja.gdansk.pl)
Źródło: (fot. diecezja.gdansk.pl)

Źródło: diecezja.gdansk.pl, fakt.pl, idziemy.com.pl

d1kj8um

Podziel się opinią

Share
d1kj8um
d1kj8um
Więcej tematów