Trwa ładowanie...
02-10-2014 15:15

80 osób w USA mogło mieć kontakt z mężczyzną zarażonym wirusem Ebola

Władze sanitarne w Teksasie poinformowały, że aż 80 osób mogło mieć kontakt z zarażonym wirusem Ebola mężczyzną, który niedawno przyleciał z Liberii. Do tej pory mówiono jedynie o 18 takich przypadkach - podała stacja NBC News.

Share
80 osób w USA mogło mieć kontakt z mężczyzną zarażonym wirusem EbolaŹródło: PAP/EPA, fot: Richard Rodriguez
d466jrm

Czworo członków rodziny, z którą kontaktował się zarażony, zostało objętych kwarantanną. Przedstawiciele służby zdrowia w Teksasie podkreślają, że na razie jest tylko jeden potwierdzony przypadek zarażenia Ebolą w USA.

Pacjent, którego tożsamości oraz narodowości nie ujawniono, przebywa obecnie w izolatce w szpitalu Texas Health Presbyterian w Dallas.

Objawy chorobowe pojawiły się u niego kilka dni po przylocie do USA z Liberii, gdzie odwiedzał rodzinę. Władze zapewniły, że pacjent nie był chory podczas lotu, a przed wejściem na pokład samolotu do USA został poddany kontroli i nie stwierdzono u niego gorączki. Ponieważ Ebola nie zaraża, dopóki nie rozwiną się jej objawy, raczej nie ma szans, by pacjent zaraził kogoś podczas lotu - zapewnia Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

d466jrm

O sprawie został już poinformowany prezydent Barack Obama, który wzywał niedawno na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby więcej państw podjęło konkretne zobowiązania, jeśli chodzi o walkę z epidemią Eboli w Afryce Zachodniej.

Na Ebolę, którą zaraziły się od początku wybuchu epidemii 6 263 osoby, zmarło - według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 21 września - 2 917 osób w pięciu krajach Afryki Zachodniej - Gwinei, Liberii, Sierra Leone, Nigerii i Senegalu.

Obecna epidemia Eboli, największa od odkrycia tego śmiercionośnego wirusa w latach 70., wybuchła w marcu br.

d466jrm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d466jrm
d466jrm
Więcej tematów