Trwa ładowanie...
d3e9pn1

12 lutego Beata Szydło wybiera się do Berlina. "Służby dyplomatyczne kończą nad tym prace"

• Beata Szydło: zagraniczne wizyty na początku lutego
• MSZ przygotowuje wyjazdy do Budapesztu i Berlina
• 12 lutego Berlin, wcześniej Bukareszt
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3e9pn1

Premier Beata Szydło poinformowała, że na początku lutego złoży kilka wizyt zagranicznych. 12 lutego to proponowana data wizyty w Berlinie, kilka dni wcześniej planowana jest wizyta w Budapeszcie - powiedziała szefowa rządu.

- W tej chwili Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nasze służby dyplomatyczne kończą pracę nad przygotowaniem kilku wizyt, które będą miały miejsce na początku lutego. Te najbardziej znane, oczekiwane to jest Budapeszt i Berlin, ale będzie jeszcze kilka innych. Budapeszt to będzie pierwsza dekada lutego. 12 lutego to jest proponowana data wizyty w Berlinie; kilka dni wcześniej będzie Budapeszt - powiedziała szefowa rządu na konferencji prasowej.

Jak zaznaczyła, przygotowywana jest także wizyta w Norwegii; w lutym premier będzie też na posiedzeniu Rady Europejskiej. Szefowie państw i rządów UE spotkają się w Brukseli w dniach 18-19 lutego. Tematem obrad będą plany Wielkiej Brytanii dotyczące referendum w sprawie członkostwa w UE. Unijni liderzy omówią też realizację decyzji, które zostały podjęte na wcześniejszych posiedzeniach w odpowiedzi na kryzys migracyjny.

d3e9pn1

Podziel się opinią

Share
d3e9pn1
d3e9pn1
Więcej tematów