Trwa ładowanie...
d3o6jn8

Wybory 2020. Krzysztof Bosak o pieniądzach z Brukseli: nie istnieje coś takiego jak bezzwrotne dotacje

- Polski rząd powinien zawetować jakikolwiek nowy projekt centralizujący UE - mówił Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich ocenił propozycję unijnego Funduszu Odbudowy. Bosak wyjaśnił również, czy zamierza dążyć do referendum ws. UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Krzysztof Bosak o pieniądzach z Brukseli: nie istnieje coś takiego jak bezzwrotne dotacje
Wybory 2020. Krzysztof Bosak o pieniądzach z Brukseli: nie istnieje coś takiego jak bezzwrotne dotacje (PAP)
d3o6jn8

- Nie istnieje coś takiego jak bezzwrotne dotacje. Zostanie to wrzucone w unijny budżet na następne lata - powiedział Krzysztof Bosak w TVN24, oceniając plan Komisji Europejskiej na walkę z kryzysem po pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Polska ma otrzymać z Funduszu Odbudowy UE 62,8 mld euro pomocy, a prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki w czwartek rano podczas wystąpienia mówili o kulisach negocjacji z KE. Zdaniem kandydata Konfederacji na urząd prezydenta, "to, co mówią dzisiaj Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki, nie różni się niczym od tego, co powiedziałby w reakcji Donald Tusk" na taki plan ze strony szefowej KE Ursuli von der Leyen.

Zobacz także: Dokument braci Sekielskich. Beata Kempa: nie oglądałam

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

d3o6jn8

- Polski rząd powinien zawetować jakikolwiek nowy projekt centralizujący Unię Europejską - stwierdził Krzysztof Bosak w rozmowie z Konradem Piaseckim.

- Idiotyzmem jest wpisywanie jakichkolwiek instytucji międzynarodowej do konstytucji - mówił Bosak, pytany z kolei o brak odniesień do Unii Europejskiej w swoich propozycjach zmian.

Wybory 2020. Krzysztof Bosak: rolą prezydenta nie jest zmienianie poglądów Polaków

Konrad Piasecki pytał również, o to, czy gdyby Krzysztof Bosak wygrał wybory, to dążyłby do referendum w sprawie wyjścia Polski ze wspólnoty.

d3o6jn8

- Nie jest to rolą prezydenta. Jeśli większość Polaków jest za UE, to rolą prezydenta nie jest zmienianie poglądów Polaków, a dbanie o rację stanu - stwierdził kandydat Konfederacji.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o6jn8

Podziel się opinią

Share

d3o6jn8

d3o6jn8
Więcej tematów