rząd (strona 39 z 227)

"Do Niemiec ich", "sprzedali Polskę". Seniorzy z Warszawy dosadnie przed wyborami
5:20

"Do Niemiec ich", "sprzedali Polskę". Seniorzy z Warszawy dosadnie przed wyborami

Do wyborów parlamentarnych zostało coraz mniej czasu. Kampania nabiera tempa, podczas gdy w mediach coraz częściej porusza się głośne tematy, dotyczące problemów na granicy, afery wizowej czy regularnych przepychanek polityków na wiecach wyborczych. Co na ten temat myślą warszawiacy? Dziennikarz Wirtualnej Polski Jakub Bujnik wybrał się na jeden ze stołecznych bazarów, gdzie zapytał seniorów, pod czyimi rządami czuliby się najbezpieczniej. - Na pewno nie pod tą władzą, która rządzi teraz. Na pewno - powiedziała jedna z emerytek, odnosząc się do rządów PiS. - PO i PiS, dziękujemy POPiSowi - dodał wyborca Lewicy. - Nie na tego z Wermachtu, panie. A skąd on jest? Nie z Wermachtu jest ten, ten Tusk? - głośno wykrzyczała inna kobieta, opowiadająca się za kolejną kadencją Zjednoczonej Prawicy. Większość starszych osób uważa, że u władzy powinna pozostać obecna partia rządząca. Mimo że sondaż dla "Rzeczpospolitej" wykazał, że Polacy najbezpieczniej czuliby się w kraju pod rządami Koalicji Obywatelskiej. - Panie, do Niemiec ich. To są szuje - grzmiał mężczyzna, gdy usłyszał o wyniku tego sondażu. Pojawiają się też głosy, że ostatnia afera wizowa może przyczynić się do sukcesu opozycji. - Sondaże partii rządzącej, szczególnie, po tej aferze wizowej, mocno dołują. Stąd nie dziwi mnie, że rośnie poparcie Koalicji Obywatelskiej - dodał starszy mężczyzna. Obejrzyj #bazarpolityczny WP i poznaj opinie Polaków przed wyborami.
Jakub Bujnik Jakub Bujnik
Gabriel Bielecki Gabriel Bielecki
Pol'and'Rock niewygodny dla władzy? Kolenda-Zaleska ostrzega: za rok może go nie być
2:35

Pol'and'Rock niewygodny dla władzy? Kolenda-Zaleska ostrzega: za rok może go nie być

- Ludzie powinni mieć świadomość, czego można się spodziewać. Jeśli nie wybierzemy demokracji, nie mówię tutaj kogo konkretnie, to takiego festiwalu jak ten może już nie być – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska w rozmowie z Wirtualną Polską. Dziennikarka i prezes Fundacji TVN została zaproszona na 29. Pol'and'Rock Festival na spotkanie w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie z Martą Kuligowską mówiła o tym, jak ważne będą jesienne wybory. - Może to brzmi absurdalnie i jak coś kompletnie niemożliwego, ale przez ostatnie lata nauczyliśmy się, że pewne rzeczy, które wydawały nam się absurdalne, dokonywały się w ciągu jednej nocy. W związku z tym nic nie jest absurdalne - tłumaczyła rozmówczyni Jakuba Bujnika z WP. Jak dodała, Pol'and'Rock Festival jest dla niej miejscem wolności, otwartości, życzliwości i tolerancji. - Tacy ludzie mogą się nie spodobać którejś władzy, a władza szybkimi przepisami w ciągu 24 godzin zrobi tak, że tego festiwalu już nie będzie – ostrzegła Kolenda Zaleska. Politycy Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry skomentowali, że Pol'and'Rock Festival może być "wiecem wyborczym zorganizowanym za pieniążki z WOŚP". – Nie rozumiem tego argumentu. To jest jakieś trele-morele, po prostu głupota. To WOŚP jest partią? To jakiś absurd – skomentowała dziennikarka. Kolenda-Zaleska odniosła się także do ciągłych nawiązań premiera Mateusza Morawieckiego do telewizji TVN. – Widocznie czuje naszą siłę. To ją pokazuje, więc robimy dalej swoje – podsumowała.
Jakub Bujnik Jakub Bujnik
Mieszko Rozpędowski Mieszko Rozpędowski