Trwa ładowanie...
d55c2bk

Patrycja Kotecka

Najnowsze informacje
2.2
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

d55c2bk
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Jerzy Sobański

Patrycja Kotecka jest dziennikarką śledczą, która podczas swojej kariery reporterskiej ujawniła jedne z największych afer współczesnej Polski. Prywatnie żona polityka, Zbigniewa Ziobry.

Patrycja Kotecka – informacje ogólne

Patrycja Kotecka urodziła się 21 listopada 1978 roku w Warszawie. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Jest również absolwentką Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Zagranicznych oraz Master of Business Administration w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Podczas studiów magisterskich pracowała jako modelka, opracowywała także dokumentację do programu „Sensacje XX w.” Bogusława Wołoszańskiego.

Patrycja Kotecka – kariera

Kariera dziennikarska Patrycji Koteckiej rozpoczęła się już na studiach, jednak najważniejszym punktem jej życiorysu była praca w „SuperExpressie”, a także „Życiu Warszawy”, gdzie prowadziła śledztwa dziennikarskie.

W 2005 roku Patrycja Kotecka była gospodarzem programu „Detektor”, emitowanym na antenie telewizji TV4. Następnie powróciła do Telewizji Polskiej, jako wydawca programów publicystycznych i autor reportaży.

W 2007 roku Patrycja Kotecka została wyznaczona do koordynowania projektem TVP Info, gdzie odpowiedzialna była za przygotowywanie ramówki kanału. Niedługo po tym awansowano ją na wiceszefową Agencji Informacji TVP. Ze stanowiska zwolniona dwa lata później, za decyzja nowego prezesa TVP, Rafała Farfała. Od 2012 roku Patrycja Kotecka jest dziennikarką w Radio Solidarność.

Za swoją pracę reporterską nominowana była między innymi do tytułu „Dziennikarza Roku” oraz nagrody „Grand Press”.

Od 2009 roku związana jest z firmą Apella, spółce-córce firmy Media SKOK odpowiedzialnej na obsługę marketingową Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych. W marcu 2016 roku objęła stanowisko dyrektora ds. marketingu w firmie ubezpieczeniowej Link4.

Patrycja Kotecka – śledztwa dziennikarskie

Patrycja Kotecka zasłynęła przede wszystkim jako dziennikarz śledczy. Podczas swojej kariery reporterskiej ujawniła kilka znaczących skandali dotyczących środowiska medialnego, biznesowego i politycznego w Polsce.

Jedną z akcji dziennikarskich Patrycji Koteckiej było przedstawienie bilingów rozmów pomiędzy członkami "grupy trzymającej władzę" podczas procesu związanego z tzw. aferą Rywina. Za reporterką stawili się szanowani dziennikarze, a także organizacje pozarządowe zajmujące się obroną wolności słowa i mediów. Prokuratura włączyła dowody do śledztwa, ale ostatecznie sprawa została umorzona.

Patrycja Koterska ujawniła również materiały dowodzące, że Karol Napierski, ówczesny szef Prokuratury Krajowej, w przeszłości represjonował opozycyjną działaczkę, Urszulę Broniszewską. Poza tym interweniowała w sprawie biznesmena Krzysztofa Porowskiego, który miał przekupywać sędziów oraz wysokich urzędników państwowych.

Patrycja Kotecka – małżeństwo ze Zbigniewem Ziobro

W 2011 roku Patrycja Kotecka poślubiła Zbigniewa Ziobro. Para ma dwóch synów: Jana Jerzego i Andrzeja. Para poznała się w 2005 roku.

Związek Koteckiej i Ziobro do dziś wzbudza wiele kontrowersji. Wątpliwości wzbudzają powiązania personalne pary z prezesami niektórych firm, w których zatrudniono Kotecką od czasu trwania związku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d55c2bk
d55c2bk
d55c2bk
Więcej tematów
d55c2bk