Matka podpaliła syna. "Płonął jak pochodnia"

50-letnia mieszkanka Zabrza usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa swojego 29-letniego syna. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jego stan jest ciężki. Kobieta następne trzy miesiące spędzi w areszcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna przebywa w siemianowickim szpitalu
Mężczyzna przebywa w siemianowickim szpitalu (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
WP

Według ustaleń policji matka i syn od dawna byli skonfliktowani. Gdy mężczyzna zasnął, podpaliła jego ubranie zapalniczką, a następnie wyszła z mieszkania.

Kiedy mężczyzna się ocknął, zbiegł do sąsiadki po pomoc. Kobieta ugasiła ogień i zadzwoniła po pogotowie. Stwierdziła, że jej sąsiad "płonął jak pochodnia".

Początkowo sądzono, że 29-latek uległ poparzeniu przez niedopałek, jednak w czasie przesłuchania matka poszkodowanego przyznała, że to ona go podpaliła. W momencie dokonania przestępstwa była pijana - badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu we krwi.

WP

Stan mężczyzny jest poważny - poparzone ma 40 proc. ciała. Ucierpiały również jego drogi oddechowe ofiary. 29-latek został skierowany do szpitala w Siemianowicach Śląskich, który specjalizuje się w opiece nad pacjentami z poparzeniami.

Zobacz też: Skatowany 3,5-latek w Grudziądzu. Dożywocie dla matki i konkubenta?

WP

Źródło: rmf24.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP