Magdalena Ogórek
Miejsce urodzenia: | Rybnik |
Seriale: | Na dobre i na złe (pielęgniarka) |
Organizacje: | |
Partie: |
Magdalena Ogórek zaistniała w mediach przede wszystkim dzięki zaskakującej kandydaturze na prezydenta RP w 2015 r. Wówczas popierana była przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, któremu przewodniczył Leszek Miller. Obecnie Magdalena Ogórek bardziej znana jest ze swojej działalności dziennikarskiej, bowiem jest prowadzącą dwóch programów telewizyjnych w TVP Info, publikuje na łamach tygodnika "Do Rzeczy", a także chętnie udziela się na Twitterze, komentując sytuację polityczną w Polsce.
Magdalena Ogórek - wykształcenie
Magdalena Ogórek urodziła się 23 lutego 1979 r. w Rybniku (woj. śląskie). Uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej (absolwentem tej samej szkoły jest też Jan Olbrycht - europoseł Platformy Obywatelskiej). Była kandydatka na prezydenta RP w 2015 r. ukończyła historię na Uniwersytecie Opolskim, studia podyplomowe na kierunku integracja europejska na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia tematyczne European Institute of Public Administration w Maastricht. W 2009 r. uzyskała tytuł naukowy doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Opolskim. Przed rozpoczęciem medialnej działalności politycznej Magdalena Ogórek pracowała jako wykładowca akademicki w Warszawie i w Krakowie.
Magdalena Ogórek - kariera polityczna
Magdalena Ogórek zaistniała w mediach przede wszystkim jako kandydatka na prezydenta RP w 2015 r. W wyborach prezydenckich startowała z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na którego czele stał wówczas Leszek Miller. Wbrew pozorom Magdalena Ogórek wykazywała duże zainteresowanie polityką jeszcze przed ogłoszeniem jej kandydatem na prezydenta. Na początku swojej kariery zawodowej odbywała staże i praktyki w Biurze Integracji Europejskiej, działającym przy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Kancelarii Premiera. Ogórek przez dwa lata pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a następnie zaczęła współpracować z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Co ciekawe, już w 2010 r. zaangażowała się w przygotowywanie kampanii wyborczej Grzegorza Napieralskiego (była członkinią jego sztabu wyborczego).
Magdalena Ogórek - kariera medialna
Magdalena Ogórek znana jest przede wszystkim ze swojej działalności polityczno-medialnej. Mało kto wie, że była kandydatka na prezydenta RP ma talent aktorski, co udowadniała, grając w filmach i serialach role epizodyczne. Filmy z Magdaleną Ogórek to m.in. "Los Chłopacos" (2003) i "Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2003). Zagrała w serialach "Lokatorzy" (2002) i "Na dobre i na złe".
Magdalena Ogórek po ponad roku od ogłoszenia wyników wyborów została publicystką konserwatywnego tygodnika "Do Rzeczy", a następnie współprowadzącą program telewizyjny "W tyle wizji" w TVP Info. Obecnie prowadzi także program "Studio Polska" w tej samej telewizji. Ku zaskoczeniu stałego elektoratu SLD, Magdalena Ogórek w prowadzonych przez siebie programach kreuje się raczej na osobę o światopoglądzie prawicowym (dalekim od wartości wyznawanym przez lewicę). Oprócz tego była kandydatka na prezydenta RP jest bardzo aktywna na Twitterze. W 2018 r. w Muzeum Historii Żydów umieszczono tweet Magdaleny Ogórek, w którym zarzuciła Markowi Borowskiemu (SLD) wyrzekanie się swoich żydowskich korzeni. Tweet w opinii dyrektora muzeum miał być przejawem mowy nienawiści, co spotkało się ze sprzeciwem Ogórek. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.
Magdalena Ogórek - życie prywatne: mąż i dzieci
Magdalena Ogórek prywatnie jest żoną Piotra Mochnaczewskiego - polskiego ekonomisty, byłego posła SLD. Świadkiem na ich ślubie był Ryszard Kalisz - znany polityk SLD. Swojego męża poznała podczas pracy w resorcie spraw wewnętrznych - tam Mochnaczewski pełnił funkcję dyrektora departamentu integracji europejskiej. Owocem miłości Ogórek i Mochnaczewskiego jest córka, którą wychowują w duchu śląskości.
Komentarze