Trwa ładowanie...
d6bydfb
d6bydfb

Dariusz Wieczorek

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Szczecin

Partie:
Dariusz Wieczorek to niedoszły kandydat na prezydenta Szczecina
twitter.com
Dariusz Wieczorek to niedoszły kandydat na prezydenta Szczecina

Dariusz Wieczorek jest politykiem samorządowym deklarującym przynależność do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od wielu lat związany jest ze Szczecinem - to tutaj się urodził, wychował i założył rodzinę. W najbliższych wyborach samorządowych miał kandydować na prezydenta swojego rodzinnego miasta, jednakże ostatecznie ze względu na zmianę ordynacji wyborczej, zrezygnował z tego pomysłu.

Dariusz Wieczorek - wykształcenie

Dariusz Wieczorek związany jest ze Szczecinem, który jest jego rodzinnym miastem - to w nim się urodził, wychował i założył rodzinę. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, a także Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego. Oprócz tego ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa administracyjnego i samorządowego na Uniwersytecie Szczecińskim. Wieczorek swoją karierę zawodową rozpoczynał w branży turystycznej, która stała się dla niego przepustką do polityki samorządowej.

Dariusz Wieczorek - kariera polityczna

Kariera polityczna Wieczorka rozpoczęła się w 1993 r., kiedy to wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej - w tym samym czasie został mianowany przewodniczącym Rady Miejskiej, a następnie Rady Wojewódzkiej. Kilka lat później (w 1999 r.) zasilił szeregi Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). Podczas trzech kadencji w Radzie Miasta założył Zachodniopomorską Izbę Turystyki, przewodniczył komisji ds. sportu, rekreacji i turystyki, a także uczestniczył w pracach komisji rozwoju i promocji miasta, a także komisji budżetu i finansów publicznych. W 2002 r. został Radnym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i mandat ten sprawuje do dziś.

Dariusz Wieczorek - kandydat na prezydenta Szczecina

Tuż przed oficjalnym ogłoszeniem kandydatów na prezydenta Szczecina w kuluarach mówiło się o kandydaturze Dariusza Wieczorka. Jak przyznał sam zainteresowany, początkowo rozważał taką opcję, jednakże nowe przepisy ordynacji wyborczej, zabraniające ubiegania się jednocześnie o urząd prezydenta miasta i radnego sejmiku województwa, spowodowały, że musiał zmienić swoje plany.

d6bydfb

d6bydfb
d6bydfb
Więcej tematów
d6bydfb