Trwa ładowanie...
d3gzbda

Wypowiedź Magdaleny Ogórek była antysemicka? Dziennikarka jest oburzona. "Haniebny postępek"

Na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zacytowano tweeta Magdaleny Ogórek. Kontekst tych słów nie był jednak pozytywny. Publicystka żąda "natychmiastowych przeprosin".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Ogórek grozi wystąpieniem do sądu
Magdalena Ogórek grozi wystąpieniem do sądu (PAP, Fot: Marcin Kmiecinski)
d3gzbda

W niedzielę dziennikarka Newsweeka podzieliła się zdjęciami z wizyty na nowej wystawie muzeum Polin "Obcy w domu. Wokół Marca '68". "Uderzające porównanie tamtej propagandy i dzisiejszej" - skomentowała.

Na fotografii, którą załączyła, widać tweet publicystki Magdaleny Ogórek. Niegdyś kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, a obecnie życzliwa PiS dziennikarka zapytała Marka Borowskiego, czy jego ojciec zmieniał nazwisko z "Berman" na obecne.

Na wystawie pokazano również wpis Rafała Ziemkiewicza o „kilku chciwych parchach", którzy „odwodzą go od wspierania Izraela". "Po kuriozalnej "debacie" Michnika &co, że "marzec wciąż trwa" i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie 'opozycji totalnej'" - skomentował poirytowany publicysta.

Magdalena Ogórek poszła o krok dalej i zapowiedziała przesłanie wezwania do natychmiastowych przeprosin. "W przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową" - zaznaczyła. Jak uznała, Polin posunęło się do "haniebnego postępku".

Muzeum Polin w rozmowie z WP zapowiedziało, że odniesie się do wypowiedzi Ogórek we wtorek.

d3gzbda

Podziel się opinią

Share
d3gzbda
d3gzbda
Więcej tematów