Trwa ładowanie...

Wypowiedź Magdaleny Ogórek była antysemicka? Dziennikarka jest oburzona. "Haniebny postępek"

Na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zacytowano tweeta Magdaleny Ogórek. Kontekst tych słów nie był jednak pozytywny. Publicystka żąda "natychmiastowych przeprosin".

Wypowiedź Magdaleny Ogórek była antysemicka? Dziennikarka jest oburzona. "Haniebny postępek"Źródło: PAP, fot: Marcin Kmiecinski
d1hiclu

W niedzielę dziennikarka Newsweeka podzieliła się zdjęciami z wizyty na nowej wystawie muzeum Polin "Obcy w domu. Wokół Marca '68". "Uderzające porównanie tamtej propagandy i dzisiejszej" - skomentowała.

Na fotografii, którą załączyła, widać tweet publicystki Magdaleny Ogórek. Niegdyś kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, a obecnie życzliwa PiS dziennikarka zapytała Marka Borowskiego, czy jego ojciec zmieniał nazwisko z "Berman" na obecne.

Na wystawie pokazano również wpis Rafała Ziemkiewicza o „kilku chciwych parchach", którzy „odwodzą go od wspierania Izraela". "Po kuriozalnej "debacie" Michnika &co, że "marzec wciąż trwa" i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie 'opozycji totalnej'" - skomentował poirytowany publicysta.

Magdalena Ogórek poszła o krok dalej i zapowiedziała przesłanie wezwania do natychmiastowych przeprosin. "W przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową" - zaznaczyła. Jak uznała, Polin posunęło się do "haniebnego postępku".

Muzeum Polin w rozmowie z WP zapowiedziało, że odniesie się do wypowiedzi Ogórek we wtorek.

d1hiclu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hiclu
Więcej tematów