Trwa ładowanie...

Wypowiedź Magdaleny Ogórek była antysemicka? Dziennikarka jest oburzona. "Haniebny postępek"

Na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zacytowano tweeta Magdaleny Ogórek. Kontekst tych słów nie był jednak pozytywny. Publicystka żąda "natychmiastowych przeprosin".

Share
Wypowiedź Magdaleny Ogórek była antysemicka? Dziennikarka jest oburzona. "Haniebny postępek"
Źródło: PAP, Fot: Marcin Kmiecinski
d41mzf7

W niedzielę dziennikarka Newsweeka podzieliła się zdjęciami z wizyty na nowej wystawie muzeum Polin "Obcy w domu. Wokół Marca '68". "Uderzające porównanie tamtej propagandy i dzisiejszej" - skomentowała.

Na fotografii, którą załączyła, widać tweet publicystki Magdaleny Ogórek. Niegdyś kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, a obecnie życzliwa PiS dziennikarka zapytała Marka Borowskiego, czy jego ojciec zmieniał nazwisko z "Berman" na obecne.

Na wystawie pokazano również wpis Rafała Ziemkiewicza o „kilku chciwych parchach", którzy „odwodzą go od wspierania Izraela". "Po kuriozalnej "debacie" Michnika &co, że "marzec wciąż trwa" i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie 'opozycji totalnej'" - skomentował poirytowany publicysta.

Magdalena Ogórek poszła o krok dalej i zapowiedziała przesłanie wezwania do natychmiastowych przeprosin. "W przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową" - zaznaczyła. Jak uznała, Polin posunęło się do "haniebnego postępku".

Muzeum Polin w rozmowie z WP zapowiedziało, że odniesie się do wypowiedzi Ogórek we wtorek.

d41mzf7

Podziel się opinią

Share
d41mzf7
d41mzf7
Więcej tematów