PolitykaKrzysztof Bosak podczas debaty prezydenckiej 2020. "Polska jest rozerwana jałowym konfliktem"

Krzysztof Bosak podczas debaty prezydenckiej 2020. "Polska jest rozerwana jałowym konfliktem"

Krzysztof Bosak, kandydat na Prezydenta RP wziął udział w debacie prezydenckiej 2020, która odbyła się 17 czerwca w TVP. Kim jest Krzysztof Bosak? Jaki ma program wyborczy? I jak odpowiadał na pytania podczas debaty?

Krzysztof Bosak podczas debaty prezydenckiej 2020. "Polska jest rozerwana jałowym konfliktem"
Źródło zdjęć: © Krzysztof Bosak, Facebook
Anna Piątkowska-Borek

18.06.2020 | aktual.: 18.06.2020 12:15

Krzysztof Bosak. Debata prezydencka 2020

Jak Krzysztof Bosak odpowiedział na 5 pytań, zadanych podczas debaty prezydenckiej 2020 w TVP?

  • Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? Krzysztof Bosak: "Program przymusowej relokacji został odrzucony po szerokich protestach. Chciałbym za to podziękować. Powinniśmy prowadzić politykę emigracyjną samodzielnie".
  • Czy jest pan za umożliwieniem dzieciom przygotowania do I komunii świętej na lekcjach religii w szkole? Krzysztof Bosak: "Nasz system wartości jest pod silną presją zagraniczną. Obecny rząd nic nie zrobił w tej kwestii. Temat religii w szkole to temat zastępczy".
  • Małżeństwa homoseksualne, później adopcja przez nie dzieci. Czy zgodzi się pan na te zmiany? Krzysztof Bosak: "Oczywiście nie zgodzę się na to. Ale to pytanie, ma pogrążyć Trzaskowskiego. To zagrywka dla osób mniej inteligentnych".
  • Euro czy złoty? Kiedy i czy Polska powinna przyjąć walutę euro? Krzysztof Bosak: "Pytanie o euro to kwestia pytania na temat integracji europejskiej i to pytanie na temat kierunku polityki zagranicznej".
  • Czy Polska powinna kupić szczepionkę na koronawirusa i czy szczepienia powinny być obowiązkowe? Krzysztof Bosak: "Moja odpowiedź to dwa razy "nie".

Po debacie w TVP, Krzysztof Bosak skomentował zadane pytania: "Polska jest rozerwana jałowym konfliktem PiS-u i Platformy. Pytania debaty zostały tak dobrane, żeby wzmocnić ten konflikt. Jeśli chcecie go wzmocnić to głosujcie na Trzaskowskiego lub Dudę" - powiedział kandydat na Prezydenta RP.

Krzysztof Bosak - program wyborczy. Wybory 2020

Główne postulaty wyborcze Krzysztofa Bosaka to:

  • wolność gospodarcza, swobody obywatelskie, walka z socjalizmem,
  • konserwatywna obrona tradycyjnych wartości,
  • realna ochrona interesów narodowych.

Kim jest Krzysztof Bosak, kandydat na Prezydenta RP? Wybory 2020

Krzysztof Bosak pochodzi z Zielonej Góry. Jest najmłodszym kandydatem na Prezydenta RP. Ma 38 lat (urodził się w 1982 roku). Wcześniej, w V kadencji Sejmu, w latach 2005-2007, był także najmłodszym wśród 460 posłów. Jest żonaty – w 2020 poślubił Karinę Walinowicz, prawniczkę i analityczkę, związaną z Centrum Wolności Religijnej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

W młodości Krzysztof Bosak uprawiał sport. Trenował akrobatykę sportową i windsurfing. Później był także instruktorem żeglarstwa. Należał też do Związku Harcerstwa Polskiego.

Krzysztof Bosak – wykształcenie

Pierwszym kierunkiem jego studiów była architektura na Politechnice Wrocławskiej (2001-2004), następnie ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2004-2008) i filozofia na jednej z prywatnych uczelni. Nie otrzymał jednak żadnego dyplomu. Odbył także kurs dziennikarski w Wyższej Szkole kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Krzysztof Bosak – działalność publiczna

Od 2000 roku Krzysztof Bosak działał w Młodzieży Wszechpolskiej, był kolejno prezesem okręgu, członkiem rady naczelnej, sekretarzem zarządu głównego, rzecznikiem prasowym MW i prezesem krajowym MW.

W 2001 roku wstąpił do Ligii Polskich Rodzin. Przez rok był asystentem eurodeputowanego Macieja Giertycha. W 2005 roku dostał się do Sejmu z listy LPR w okręgu zielonogórskim i zasiadał m.in. w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu. W 2008 roku zrezygnował z członkostwa w LPR.

Krzysztof Bosak założył Fundację Europa Media (2008), był wicedyrektorem centrum analiz Fundacji Republikańskie (2011-2012), natomiast końcem 2012 rozpoczął działalność w Ruchu Narodowym.

W 2014 kandydował bezskutecznie w wyborach do Parlamentu Europejskiego i na Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W 2015 startował na prezydenta Zielonej Góry, a w 2018 – w wyborach samorządowych do sejmiku mazowieckiego. W 2019 ubiegał się o mandat europosła. W jesiennych wyborach parlamentarnych został wybrany natomiast do Sejmu RP jako poseł z okręgu świętokrzyskiego.

Od 2019 roku Krzysztof Bosak jest jednym z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. I z ramienia Konfederacji startuje w wyborach prezydenckich 2020.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)