Trwa ładowanie...
d2msjq5

Koronawirus w Polsce. Około 500 zakażonych pielęgniarek. Dorota Gardias: to dane ze szpitali, w których mamy organizacje związkowe

W Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 11 395 osób. Ile z nich to pracownicy służby zdrowia? Według szefowej Forum Związków Zawodowych Doroty Gardias pełnych danych na ten temat nie ma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Około 500 zakażonych pielęgniarek
Koronawirus w Polsce. Około 500 zakażonych pielęgniarek (Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Stańczak)
d2msjq5

- Mamy ogromny deficyt dobrej woli ze strony decydentów, którzy, niestety, nie chcą słuchać głosu związków zawodowych. Związek pielęgniarek i położnych zbiera takie dane, mimo że niektóre osoby są zastraszane w szpitalach, żeby takich danych nie upubliczniać - powiedziała w TVN24 Dorota Gardias.

Z informacji, którymi dysponuje związek wynika, że zakażonych koronawirusem jest ok. 500 pielęgniarek. 30 z nich leży w szpitalu - trzy są w stanie ciężkim. Jedna pielęgniarka zmarła z powodu COVID-19. 1655 pielęgniarek jest w kwarantannie. - Ale to są dane ze szpitali, w których mamy organizacje związkowe - zaznaczyła szefowa FZZ.

Na początku kwietnia rzecznik GIS Jan Bondar poinformował, że zakażonych koronawirusem jest 461 osób z personelu medycznego. 4,5 tys. było wówczas w kwarantannie.

d2msjq5

Koronawirus w Polsce. Zakażeni strażacy

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski poinformował w niedzielę PAP, że zakażonych koronawirusem jest 101 strażaków. Przebywają w szpitalach i izolatoriach.

Zobacz także: Kolejni zakażeni podchorąży w SGSP. Rzecznik straży pożarnej o szczegółach kwarantanny

Kwarantanną objętych jest 65 strażaków i 94 podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie,

d2msjq5

Epidemia koronawirusa wybuchła w Chinach w połowie grudnia i szybko rozprzestrzeniła się na cały świat. W Polsce pierwszy przypadek zakażenia odnotowano 4 marca.

Do tej pory zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono już u 11 395 osób. 526 osób zmarło.

Hospitalizowanych jest 2 749 osób zakażonych koronawirusem. 79 656 osób objętych jest kwarantanną, 19 116 - objętych nadzorem epidemiologicznym.

Od początku epidemii wyzdrowiało 2 265 osób.

Źródło: tvn24.pl

d2msjq5

Podziel się opinią

Share
d2msjq5
d2msjq5
Więcej tematów