Trwa ładowanie...
d4c9mvs

Konrad Szymański

Najnowsze informacje
2.3
(13 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kalisz

Organizacje:

MSZ - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (17.11.2015 - ...., sekretarz stanu)

Partie:
d4c9mvs
East News
Źródło: East News, fot: Genevieve ENGEL

Polski prawnik, publicysta i polityk ur. 6 grudnia 1969 roku w Kaliszu. Były deputowany Parlamentu Europejskiego. Wiceminister Spraw Zagranicznych w rządzie Beaty Szydło.

Wykształcenie i kariera zawodowa Szymańskiego

Konrad Szymański jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego praca magisterska dotyczyła zagadnień publicznego prawa międzynarodowego. W latach 1991-1993 sprawował funkcję dyrektora Biura Poselskiego Marcina Libickiego w Poznaniu. Przez pewien czas był korespondentem Agencji Prasowej SIS-Serwis.
Od 1993 do 1997 roku pełnił obowiązki eksperta w Radzie Miasta Poznań. Był również pracownikiem kancelarii Sejmu, redaktorem programowym TV Puls oraz redaktorem naczelnym "Międzynarodowego Przeglądu Politycznego".

Kariera polityczna Konrada Szymańskiego

Konrad Szymański był wiceprezesem zarządu Młodzieży Wszechpolskiej. Polityczną karierę rozpoczynał jako członek Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Od 2007 roku należy do Prawa i Sprawiedliwości. W czerwcu 2004 uzyskał swój pierwszy mandat eurodeputowanego. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w roku 2009. Zrezygnował jednak z walki o kolejny mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2014. Po wygranej Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach parlamentarnych 2015, Beata Szydło mianowała Konrada Szymańskiego nowym wiceministrem spraw zagranicznych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c9mvs
d4c9mvs
d4c9mvs
Więcej tematów
d4c9mvs