Trwa ładowanie...

Konrad Szymański o obsadzaniu najwyższych stanowisk w instytucjach UE. "Niech Tusk promuje Szydło"

- Z całą pewnością Beata Szydło znajdzie w strukturach PE istotne miejsce - podkreślił Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich. Zaznaczył, że "jeżeli Donald Tusk jest przywiązany do parytetu płciowego", powinien postawić na byłą premier.

Share
Konrad Szymański o obsadzaniu najwyższych stanowisk w instytucjach UE. "Niech Tusk promuje Szydło"
Źródło: East News, Fot: THIERRY MONASSE
drmoxke

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wyboru do Europarlamentu. Według Konrada Szymańskiego, wiceministra spraw zagranicznych ds. europejskich, to istotne nie tylko dla Polaków. - Myślę, że wynik PiS-u w wyborach europejskich, sukces PiS-u był jedną z ważniejszych wiadomości politycznych z tych wyborów. Z Polski popłynął również bardzo ważny sygnał do Europy. - ocenił w rozmowie z Radiem Zet.

- Te wybory to jest zwycięstwo polskiej podmiotowości w UE i tak to powinno być czytane przez stolice. Nie wszystkie stolice są wciąż gotowe zrozumieć ten fakt, że Polska jest oczywiście krajem proeuropejskim, ale ma swoje bardzo konkretne oczekiwania wobec UE - tłumaczył.

drmoxke

We wtorek w Brukseli szefowie państw UE rozpoczęli dyskusję o obsadzaniu najważniejszych stanowisk w unijnych instytucjach. Wirtualna Polska była na miejscu.

Stanowisko rządu w tej sprawie przedstawił też Szymański. - Będziemy układali skład PE tak, aby odpowiadał polskim interesom. Z całą pewnością Beata Szydło znajdzie w strukturach PE istotne miejsce z uwagi właśnie na swój dorobek polityczny, na swoje doświadczenie polityczne - powiedział.

Dodał, że patrząc na biogramy posłów PE, "Beata Szydło należy do elity tego PE, jeśli chodzi o status polityczny, o siłę polityczną".

Zobacz także: Spekulacje wokół Szydło. Miller: to byłoby jaskrawe wotum nieufności dla prezydenta Dudy

Mówił też o Donaldzie Tusku, szefie Rady Europejskiej. - Jeżeli przewodniczący Tusk jest tak przywiązany do parytetu płciowego, to niech rozpocznie promocję polskiej premier Beaty Szydło na stanowiska unijne - stwierdził Szymański.

Zapytany o to, czy dla niego też znajdzie się nowa funkcja, podkreślił, że dostrzega spekulacje medialne na swój temat, ale to tylko dywagacje.

Źródło::Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drmoxke

Podziel się opinią

Share
drmoxke
drmoxke
Więcej tematów