Trwa ładowanie...
d38q74h

Adam Hofman

Najnowsze informacje
2.7
(15 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kalisz

Partie:
d38q74h
Newspix.pl Ringier Axel Springer
Źródło: Newspix.pl Ringier Axel Springer, fot: Jacek Herok

Adam Hofman to politolog i polityk, poseł V, VI i VII kadencji Sejmu, należał do partii Prawo i Sprawiedliwość, z której został usunięty w 2014 roku.

Adam Hofman – wykształcenie

Adam Hofman urodził się 23 maja 1980 roku w Kaliszu, gdzie chodził do IV Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego. W 2004 roku ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a jeszcze w ich trakcie należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów; był też założycielem i przewodniczącym Forum Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Adam Hofman – kariera polityczna

W 2004 roku jako członek Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a w 2005 roku udało mu się zdobyć mandat poselski do Sejmu V kadencji. Dołączył wtedy do Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich oraz Komisji Skarbu Państwa, a w 2007 roku powołano go na przewodniczącego komisji śledczej do zbadania nieprawidłowości w działaniach organów państwa w procesie przekształceń niektórych banków (powołanie członków komisji w 2006 roku wiązało się z kontrowersjami). Adam Hofman skutecznie ubiegał się o reelekcję w wyborach do Sejmu VI kadencji w 2007 roku; dołączył wtedy m.in. do Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

W 2010 roku został rzecznikiem PiS, a w 2011 roku ponownie otrzymał mandat poselski. Adam Hofman jako poseł na Sejm VII kadencji od 2013 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego zespołu parlamentarnego związanego z budownictwem drogowym i zespołu zajmującego się zdrowym odżywianiem.

Adam Hofman – kontrowersje

W 2013 roku Adam Hofman zawiesił swoje członkostwo w partii, co wiązało się z niejasnościami w kontekście jego oświadczenia majątkowego, jednak nie rozpoczęto śledztwa w tej sprawie i w 2014 roku poseł wrócił do Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze w tym samym roku ponownie został zawieszony, tym razem przez kontrowersyjną podróż służbową i niejasności w rozliczeniu kosztów delegacji. W związku z tą sprawą Adam Hofman musiał odejść z partii. Przez kilka miesięcy 2016 roku Hofman był wiceprezesem polskiego Związku Piłki Ręcznej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38q74h
d38q74h
d38q74h
Więcej tematów
d38q74h