Trwa ładowanie...
d660shq

Wybory samorządowe 2018. Kto będzie kandydować na prezydenta miasta?

Oficjalnie jeszcze nie rozpoczęła się kampania przed wyborami samorządowymi, a nawet jeszcze nie podano ich daty. Jednak już teraz znani są przyszli kandydaci na prezydentów największych miast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ich datę poznamy między 16 lipca a 16 sierpnia
Ich datę poznamy między 16 lipca a 16 sierpnia (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d660shq

W niektórych miastach, jak w Warszawie, kandydaci już prowadzą nieoficjalną kampanię przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Ich datę poznamy między 16 lipca a 16 sierpnia. Już teraz wiadomo, że do urn pójdziemy pod koniec października lub na początku listopada.

Kandydaci na prezydenta Warszawy

Najwcześniej nieoficjalna kampania przed wyborami samorządowymi rozpoczęła się w Warszawie. Według sondaży walka o fotel prezydenta stolicy będzie się toczyć pomiędzy Patrykiem Jakim (Zjednoczona Prawica) a Rafałem Trzaskowskim (PO i Nowoczesna). W wyborach mają wystartować też popierany przez Partię Razem Paweł Śpiewak, rzecznik PSL Jakub Stefaniak, były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, Andrzej Celiński z poparciem SLD oraz Piotr Ikonowicz. Portalsamorzadowy.pl wymienia jeszcze na tej liście kandydatkę ruchów miejskich Justynę Glusman.

d660shq

Kandydaci na prezydenta Krakowa

W Krakowie kandydatką PiS w wyborach na prezydenta miasta zostanie Małgorzata Wassermann. Jej kontrkandydatem będzie obecny prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który swoją kandydaturę ogłosi dopiero, gdy będzie znany termin wyborów. W wyborach samorządowych wystartują też Łukasz Gibała (Logiczna Alternatywa), Daria Gosek-Popiołek (Partia Razem), Grzegorz Filipek (Nowoczesna), Konrad Berkowicz (Wolność) oraz Grzegorz Gorczyca z Wolni i Solidarni.

Kandydaci na prezydenta Łodzi

W Łodzi w wyborach samorządowych zmierzą się ze sobą obecna prezydent miasta Hanna Zdanowska (PO) i Waldemar Buda (PiS). Kandydowanie z poparciem partii Wolność i Kongresu Nowej Prawicy zapowiedział już Krzysztof Lipczyk. Wśród przyszłych kandydatów na prezydenta Łodzi wymieniani są też związany z lewicą Dariusz Joński oraz Łukasz Górski cieszący się poparciem Kukiz'15.

d660shq

Zobacz także: Trzaskowski udzieli ślubu Rabiejowi? "To nasze marzenie"

Kandydaci na prezydenta Wrocławia

We Wrocławiu na liście kandydatów w wyborach na prezydenta miasta są Kazimierz Michał Ujazdowski z PO, Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. O fotel prezydenta Wrocławia powalczy też popierany przez klub obecnego prezydenta miasta, Nowoczesnej i SLD Jacek Sutryk. Portalsamorzadowy.pl wśród kandydatów wymienia jeszcze Jerzego Michalaka (Dolnośląski Ruch Samorządowy), Roberta Butwickiego (z poparciem partii Wolni i Solidarni) oraz Waldemar Bednarz (Kukiz '15).

d660shq

Kandydaci na prezydenta Poznania

W Poznaniu zapowiada się rywalizacja obecnego prezydenta Jacka Jaśkowiaka (PO) z jego zastępcą Tomaszem Lewandowskim (Lewica). Kandydatem PiS w wyborach samorządowych będzie Tadeusz Zysk. O fotel prezydenta Poznania powalczy też kandydatka Prawa do Miasta Dorota Bonk-Hammermeister oraz związany z byłym prezydentem Ryszardem Grobelnym Jarosław Pucek.

Kandydaci na prezydenta Gdańska

W Gdańsku swój start w wyborach zapowiedziało już kilku kandydatów. Kandydatem PiS będzie Kacper Płażyński, a PO Jarosław Wałęsa. W wyborach samorządowych wystartuje też rządzący od kilkunastu lat Gdańskiem Paweł Adamowicz. Wśród kandydatów wymieniani są też związany z SLD Andrzej Ceynowa, Zbigniew Wysocki (Wolność) oraz przedstawicielka ruchów miejskich Elżbieta Jachlewska.

d660shq

Kandydaci na prezydenta Szczecina

W Szczecinie o prezydenturę powalczy kandydat PiS Bartłomiej Sochański oraz Sławomir Nitras z PO. W wyborach samorządowych wystartuje też obecny prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Piotr Czypicki z ruchów miejskich oraz Dawid Krystek z SLD.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d660shq

Podziel się opinią

Share

d660shq

d660shq
Więcej tematów