Trwa ładowanie...
d2ooir8

Violetta Porowska

Najnowsze informacje
2.1
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Opole

Partie:
d2ooir8
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Violetta Porowska to polski politolog, działaczka na rzecz ochrony zdrowia, a także opolski samorządowiec.

Violetta Porowska – życiorys

Violetta Porowska przyszła na świat 6 sierpnia 1968 roku w Opolu. Ścieżka jej wykształcenia biegła dwutorowo. Z jednej bowiem strony ukończyła szkołę pielęgniarską, z drugiej zaś studia wyższe z zakresu administracji rządowej i samorządowej na Uniwersytecie Opolskim, a następnie podyplomowe studia europejskie na kierunku administracja. Violetta Porowska odbyła staże i praktyki zawodowe we Francji, Austrii i Holandii.

Na początku podjęła pracę jako dziennikarka radiowa. W późniejszych latach Violetta Porowska połączyła dwa kierunki swojego doświadczenia i rozpoczęła prywatną działalność z zakresu usług medycznych i doradczych. Była także dyrektorem wielu placówek ochrony zdrowia między innymi opolskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Centrum”. Violetta Porowska była również twórcą kluczborskiego szpitala neurochirurgicznego Vital Medic. Jest propagatorką szczepień przeciwko pneumokokom oraz wirusowi HPV.

Violetta Porowska jest założycielką, a obecnie honorowym prezesem, Opolskiego Banku Żywności. Poza tym zainicjowała utworzenie lokalnego Lady's Lions Club. Za swoją działalność społeczną została wyróżniona przez Nową Trybunę Opolską tytułem „Kobiety Sukcesu”.

Violetta Porowska – działalność polityczna

Początkowo Violetta Porowska związana była z Unią Wolności. Później przeszła do młodego wtedy ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, z którym związana jest do dziś.

Kariera samorządowa Violetty Porowskiej rozpoczęła się w 2000 roku, gdy została pełnomocnikiem wojewody opolskiego. Do jej zakresu jej kompetencji należały działania związane z integracją europejską, problemami społecznymi oraz równouprawnieniem mężczyzn i kobiet.

W wyborach samorządowych w 2006 roku, a następnie 2010 roku Violetta Porowska uzyskała mandat radnego miasta, startując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Podczas tych dwóch kadencji przewodniczyła Komisji Społecznej i Zdrowia. W latach 2010-2014 Violetta Porowska pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta. Na start w wyborach samorządowych zdecydowała się również w 2014 roku. Tym razem z powodzeniem kandydowała do Sejmiku Województwa Opolskiego. Od 2016 roku jako wicewojewoda opolski Violetta Porowska kontynuuje działalność z zakresu ochrony zdrowia i równości społecznej.

Zarówno w samorządzie miejskim, jak i wojewódzkim przewodniczyła klubom PiS. Ponadto zasiada w Radzie Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

W kwietniu 2018 roku Violetta Porowska została ogłoszona przez Jarosława Kaczyńskiego oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Opola w wyborach samorządowych 2018, które odbędą się jesienią tego roku.

Violetta Porowska – życie prywatne

Violetta Porowska ma męża, a także kilkuletniego syna. Do jej zainteresowań należy gra w badmintona, jazda na rowerze, a także gotowanie na bazie produktów naturalnych. Jest miłośniczką zdrowego stylu życia i dobrej literatury.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ooir8
d2ooir8
d2ooir8
Więcej tematów
d2ooir8