Tusk o spotkaniu z Dudą: nie miałem wielkich nadziei
- Zbyt wielkich nadziei nie miałem - tak przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował komunikat o tym, że nie dojdzie do spotkania z Andrzejem Dudą. Ale trzeba wykorzystać każdą możliwość, by pomóc Polsce wyjść z zakrętu, w którym się znalazła; mówię również o sytuacji międzynarodowej. Komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zamordowaniu brata", Tusk odrzekł, że żal mu Kaczyńskiego jako człowieka, bo "nieustannie próbuje przerzucić na innych winę za Smoleńsk".