Trwa ładowanie...
d3p0vp6

Duda odrzucił propozycję spotkania z Tuskiem

Donald Tusk złożył prezydentowi Andrzejowi Dudzie propozycję spotkania. Portal 300polityka poinformował, że administracja prezydenta odrzuciła propozycję i odmówiła spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej. Propozycję Tuska skomentował w rozmowie z portalem Krzysztof Szczerski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duda odrzucił propozycję spotkania z Tuskiem
(PAP, Fot: OLIVIER HOSLET)
d3p0vp6

Donald Tusk, zaniepokojony przebiegiem dyskusji w organach UE i kluczowych stolicach europejskich na temat sytuacji w Polsce złożył prezydentowi Andrzejowi Dudzie propozycję spotkania. Tusk wyraził gotowość przyjazdu do Polski na spotkanie z PAD. Administracja Andrzeja Dudy miałą odrzucic propozycję przewodniczącego RE.

Sprawę skomentował Krzysztof Szczerski. - Wpłynęła prośba o spotkanie. Prezydent polecił przekazać przewodniczącemu Tuskowi, że jego zdaniem nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej, niezależnie zresztą od tego, kto sprawuje tę funkcję. Tym bardziej, że sprawa reformy sądownictwa nie jest przedmiotem prac Rady Europejskiej - powiedział.

Szef gabinetu prezydenta stwierdził też, iż "prezydent uważa, że przewodniczący Rady Europejskiej powinien raczej podjąć inicjatywę w Brukseli, żeby obiektywnie wyjaśnić naturę tych zmian i powody sporu politycznego, używając swojego autorytetu, jaki ma w kręgu instytucji unijnych, a nie w Warszawie".

Sprawa dyskusji na temat rozwiązań przyjętych w ustawach reformujących wymiar sprawiedliwości była przedmiotem listu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz kolejnej interwencji wiceszefa Komisji Europejskiej. Ma zostać w kolejnym tygodniu omawiana na kolegium KE.

d3p0vp6

Podziel się opinią

Share
d3p0vp6
d3p0vp6
Więcej tematów