Trwa ładowanie...

Legutko: Tusk nie odgrywa realnej roli w instytucjach UE

Zdaniem prof. Ryszarda Legutko PO przypomina dziś rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalnie i groteskowe hasła. - W tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odgrywa niemałą rolę - mówi europarlamentarzysta PiS.

Legutko: Tusk nie odgrywa realnej roli w instytucjach UEŹródło: PAP, fot: Wiktor Dąbkowski
d279kex
d279kex

Według prof. Ryszarda Legutko, Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie odgrywa realnej roli w instytucjach UE. - Jedynie co może zrobić, to zaszkodzić polskiemu rządowi i do tego ma zielone światło - ocenił eurodeputowany PiS w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".

- Jego ataki na polski rząd nie powinny mieć miejsca, bo to kłóci się z rolą przewodniczącego Rady Europejskiej, ale nie tylko nie spotkała go za to żadna reprymenda, lecz nagrodzono go gładkim wyborem na drugą kadencję - powiedział Legutko.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński – historia pewnej znajomości

Europoseł PiS zapytany, czy rząd chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, o czym mówi opozycja, odpowiedział, że "całe to opowiadanie o wyprowadzeniu Polski z UE, jest przykładem zmasowanego, systematycznego kłamstwa, sączonego w uszy i umysły Polaków".

d279kex

- Nie ma żadnych podstaw, żeby snuć takie scenariusze, ale PO tak napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i brutalnością, że może oni sami już przestali odróżniać kłamstwo od prawdy - powiedział Legutko w rozmowie z dziennikiem "Gazeta Polska Codziennie".

Zdaniem europarlamentarzysty PiS, "w tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odgrywa nadal niemałą rolę". - To właśnie typowy Tusk. Mówi coś obrzydliwego i antagonizującego, ubierając to w retorykę troski - ocenił Legutko.

d279kex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d279kex
Więcej tematów