Trwa ładowanie...
d3maltu

Stronnicze pytania i amerykański rap w tle. Tak TVP info zrobiło sondę dotyczącą Tuska

Na antenie informacyjnego kanału Telewizji Polskiej pojawiła się uliczna sonda dotycząca Donalda Tuska. Z tytułu materiału i definicji tego typu materiału dziennikarskiego, można wnioskować, że będzie to zbiór różnego rodzaju wypowiedzi. Jednak nic tutaj się nie zgadza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stronnicze pytania i amerykański rap w tle. Tak TVP info zrobiło sondę dotyczącą Tuska
(Facebook/tvp info)
d3maltu

"Co Polacy sądzą o Donaldzie Tusku i co myślą o jego powrocie do polskiej polityki? Zobaczcie naszą sondę" - napisano na facebookowym fanpage TVP Info. Po uruchomieniu materiału widać, że pytania zadawane przez dziennikarza są stronnicze i często sugerują odpowiedź. "Klasa polityczna niemiecka chce, żeby Tusk został premierem Polski" - twierdząco zapytał dziennikarz, na co kobieta odparła: "Proszę pana, to co oni chcą, to jest ich sprawa, ale my decydujemy".

W materiale pokazano również wypowiedzi typu: "Nie dba o Polskę, jeszcze szkodzi Polsce", "O proszę pana, ja bym go w ostatnią dziurę wsadził!".

Internauci zauważyli stronniczość materiału: "Wow, jaka różnorodność wypowiedzi u tych "przypadkowo" spotkanych przechodniów" - skomentował jeden z nich. "w ciemno walę że 90% ankietowanych wypowiedziało się negatywnie? zgadłem?" - skomentował kolejny.

d3maltu

Pytania sugerujące odpowiedź i prezentowanie wyłącznie jednostronnych komentarzy to jeden absurd. Uwagę przykuwa również muzyka, którą podłożono do materiału. Słychać w nim pierwsze sekundy piosenki "Black and Yellow" w wykonaniu amerykańskiego rapera o pseudonimie Wiz Khalifa.

d3maltu

Podziel się opinią

Share
d3maltu
d3maltu
Więcej tematów