Trwa ładowanie...
d15r3yx

Stuhr: kto wyłowi jednego nieuczciwego z PiS? Prokurator? Sędzia? Krzysztof Ziemiec?

Nawet jeśli ekipa PiS składa się z krystalicznie czystych postaci i te rządy będą trwały 30 lat, to co się stanie, kiedy zdarzy się jeden, który nie będzie aniołem? Kto go wtedy wyłowi? Prokurator, sędzia? Nie sądzę, że ktokolwiek z nich - mówił w "Faktach po Faktach" aktor Maciej Stuhr, odnosząc się do działań rządu PiS w sprawie sądownictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr opowiedział w "Faktach po Faktach", dlaczego nawoływał do protestów przeciw reformie sądownictwa
Maciej Stuhr opowiedział w "Faktach po Faktach", dlaczego nawoływał do protestów przeciw reformie sądownictwa (WP.PL)
d15r3yx

Maciej Stuhr przed zawetowaniem przez prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa namawiał do wzięcia udziału w protestach. Był też sygnatariuszem listu ludzi kultury skierowanego do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o zawetowanie ustaw zmieniających sądownictwo. Jak mówił w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zalewską w programie "Fakty po Faktach" w TVN24, jest w nim "coś takiego, co po prostu nie pozwala siedzieć cicho".

W odpowiedzi na pytanie o to, czemu nie protestował wobec kontrowersyjnych działań poprzedniego rządu, odparł, że "na szczęście" nie musiał tego robić. - Mógł to zrobić ktoś z telewizji publicznej, zauważyć, napiętnować i nagłośnić. Mógł to zrobić niezależny prokurator i osądzić niezależny sędzia. Jak sprawa była z tych najpoważniejszych, to mógł wydać wyrok Trybunał Konstytucyjny - odrzekł.

- Nawet jeśli ekipa PiS składa się z krystalicznie czystych postaci i te rządy będą trwały 30 lat, to co się stanie, kiedy za 20 lat zdarzy się jeden polityk, który nie będzie aniołem? Kto go wtedy wyłowi? Prokurator, sędzia, sędzia Trybunału czy Krzysztof Ziemiec w głównym wydaniu "Wiadomości"? Nie sądzę, że ktokolwiek z nich - ocenił.
Źródło: TVN24

d15r3yx

Zobacz także: Protest przeciwko ustawom o sądach. Obywatele RP i KOD przed Sejmem

d15r3yx

Podziel się opinią

Share
d15r3yx
d15r3yx
Więcej tematów