Trwa ładowanie...

Stuhr: władza myśli, że może robić co chce

Trzynaście tysięcy polubień pod krótkim wpisem Macieja Stuhra na Facebooku. Aktor napisał: "Władza myśli, że może robić co chce. Niech usłyszy głos tych, którzy nie godzą się na zamach stanu".

Share
Stuhr: władza myśli, że może robić co chce
Źródło: WP.PL
d379e6c

Senat w nocy przyjął bez poprawek ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. Od wejścia w życie dzieli je już tylko podpis prezydenta. Teraz na głosowanie czeka ustawa o Sądzie Najwyższym. Przed Pałacem Prezydenckim odbyła się dziś demonstracja zwołana przez Partię Razem, ale największy protest ma się odbyć w niedzielę o godzinie 15:00 przed budynkiem parlamentu.

Do wzięcia w niej udziału namawia we wpisie Maciej Stuhr. "Władza myśli, że może robić co chce. Niech usłyszy głos tych, którzy nie godzą się na zamach stanu. Do zobaczenia jutro pod Sejmem o 15:00! NIE WOLNO NAM MILCZEĆ!" - napisał (zachowano pisownię oryginalną)

Stuhr protestował również podczas kryzysu parlamenarnego w grudniu ub. r., gdy ważyły się losy Trybunału Konstytucyjnego.

d379e6c

Z kolei słowa krytyki ze strony polityków PiS posypały się na aktora, gdy ten podzas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych wystąpił ze skeczem pełnym politycznych aluzji. Żażartował również z "wyjaśniania" katastrofy smoleńskiej.

Zobacz także: Protest przeciwko ustawom o sądach. Obywatele RP i KOD pod Sejmem

d379e6c

Podziel się opinią

Share
d379e6c
d379e6c
Więcej tematów