RegionalneWarszawaPolicjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy [WIDEO]

Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy [WIDEO]

Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy [WIDEO]

27.10.2014 08:58

Z zabezpieczonych półproduktów można było wytworzyć 65 kg narkotyku do sprzedaży hurtowej

Stołeczni policjanci zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. półprodukty służące do produkcji narkotyków , z których można było wytworzyć około 65 kg amfetaminy. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj mężczyźni podejrzewani o produkcję tych substancji.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z kolegami z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców wpadli na trop mężczyzn najprawdopodobniej zajmujących się produkcją amfetaminy na dużą skalę. Z informacji, jakimi dysponowali, wynikało, że na terenie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości w gminie Wieliszew może działać nielegalna wytwórnia substancji psychotropowych.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli trzy działające linie do produkcji środków odurzających oraz półprodukty służące do produkcji narkotyków, z których można by wyprodukować około 65 kg amfetaminy przeznaczonej do sprzedaży hurtowej.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Warszawy, w wieku 28 i 57 lat. Obaj podejrzewani są o usiłowanie produkcji znacznej ilości substancji psychotropowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z art. 53 §1 i 2 oraz art. 54 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 28-latek był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych aresztowań. Na wideo możecie zobaczyć, jak wygląda "linia produkcyjna" amfetaminy.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także