Qaqwqwrqw

Najnowszy sondaż. Partia Biedronia trzecią siłą w Sejmie

Zaskakujące wyniki najnowszego sondażu. Gdyby wybory miałyby się odbyć dziś, partia Roberta Biedronia uplasowałaby się na trzecim miejscu. Z kolei Nowoczesna znalazłaby się poza Sejmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biedroń ma szansę w Sejmie
Biedroń ma szansę w Sejmie (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 37 proc. głosów. Z kolei na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 25 proc. wyborców.

Sporym zaskoczeniem jest wynik partii Roberta Biedronia. Mimo, że nazwa formacji ma zostać ogłoszona dopiero za trzy tygodnie, już teraz może liczyć na 9 proc. poparcie. Tuż za nią uplasowało się PSL (7 proc.), Kukiz’15 (7 proc.) oraz SLD (5 proc.)

Poza Sejmem znalazłaby się Nowoczesna (3 proc.), Wolność (3 proc.), Partia Razem (2 proc.) oraz Teraz Ryszarda Petru (1 proc.) W zestawieniu pojawiła się również partia o. Rydzyka, która zdobyłaby 1 proc. głosów. Jak informowała Wirtualna Polska, do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej "Ruch Prawdziwa Europa”. Pełnomocnikiem nowego ugrupowania jest europoseł, zaufany człowiek dyrektora Radia Maryja – Mirosław Piotrowski.

Qaqwqwrqw

*Zobacz także: Michał Kamiński o aferze wokół NBP. „To może PiS bardzo zaszkodzić” *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw

Źródło: se.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw