Trwa ładowanie...

Mec. Jacek Dubois: jest umowa. "Kaczyński się nie spodziewał"

Jarosław Kaczyński był przy tworzeniu umowy i stale kontrolował postęp prac - powiedział mec. Jacek Dubois, reprezentujący austriackiego biznesmena ws. inwestycji spółki Srebrna. Adwokat poinformował, że umowa znajduje się w prokuraturze.

Share
Mec. Jacek Dubois: jest umowa. "Kaczyński się nie spodziewał"Źródło: Twitter.com/TVN24/Rozmowa Piaseckiego
d3bs211

Jacek Dubois (razem z Romanem Giertychem)
reprezentuje Geralda Birgfellnera ws. budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy, którą zrealizować miała firma austriackiego biznesmena Nuneatonem. W poniedziałek przedsiębiorca był przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze.

- Jestem bardzo mile zdziwiony wręcz. Mamy wspaniałą panią prokurator, niezwykle dociekliwą. Było bardzo dużo pytań, wchodzenia w szczegóły - tak przebieg przesłuchania ocenił Jacek Dubois we wtorkowej "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24.

Zaznaczył, że "szanuje szeregowych prokuratorów, a zaufania nie ma do ludzi, którzy nimi dowodzą".

d3bs211

- Mogę powiedzieć, że bardzo rzetelnie pani prokurator zbiera materiał dowodowy. Tak wzbudziła zaufanie naszego klienta, że dowiedziała się dużo więcej niż my. Pojawiają się zupełnie nowe okoliczności w sprawie, które potwierdzają, że doszło do popełnienia przestępstwa i wskazują na osoby winne jego popełnienia. Złożyliśmy olbrzymią liczbę dowodów i mamy nadzieję, że przekonają prokuraturę - mówił adwokat.

Nie chciał powiedzieć, czy jego klient przekazał śledczych oryginalne nagrania rozmów z siedziby Prawa i Sprawiedliwości. - Wszelkie zarzuty, które pojawiają się pod adresem mojego klienta są łatwe do wyjaśnienia - zastrzegł rozmówca Konrada Piaseckiego.

Zobacz także: Austriacki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

Dodał, że Birgfellner jest atakowany przez polityków rządzącej partii, bo "pan Kaczyński nie spodziewał się, że ktoś się odważy" na upublicznienie działań ws. inwestycji Srebrnej.

d3bs211

- Nikt nie współczuje ofierze, nikt nie mówi że człowiek został pozbawiony olbrzymiej sumy pieniędzy, przez rok był wykorzystywany i pracował za darmo, tylko w tej chwili następuje próba zdyskredytowania - przekonywał.

- Mój klient był w kłębowisku żmij, gdzie był szereg powiązań. Padł ofiarą przestępstwa i manipulacji - mówił mec. Dubois, wyjaśniając, że austriacki przedsiębiorca ocenił swoje szkody na 1,3 mln euro.

"Umowa jest w prokuraturze"

Dubois stwierdził, że Jarosław Kaczyński "podawał się za osobę, którą nie jest, czyli, że może podejmować wszystkie decyzje i zobowiązania dotyczące spółki".

d3bs211

Ujawnił też, że prokuratura otrzymała wielostronicową umowę dotyczącą inwestycji. - Została podpisana umowa na całość działań mojego klienta. Była kilka razy negocjowana. Ta umowa jest w prokuraturze - powiedział.

- Pan prezes wprowadza opinię publiczną w błąd, ponieważ był uczestnikiem wielu spotkań z adwokatami, gdzie ta umowa była negocjowana, gdzie została przygotowana. Wynagrodzenie mojego klienta zostało umieszczone w biznesplanie, więc jest to po prostu manipulowanie albo podawanie nieprawdy - stwierdził gość TVN24.

PiS składa zawiadomienie

Senator PiS Marek Pęk złożył u rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie zawiadomienie o możliwości naruszenia etyki zawodowej, której mieli się dopuścić adwokaci Roman Giertych oraz Jacek Dubois. Zdaniem Pęka,prawnicy narazili interesy swojego klienta Geralda Birgfellnera na odpowiedzialność karną.

d3bs211

Pęk wskazał, że Giertych wiedział o publikacji "Gazety Wyborczej" jeszcze zanim ta się ukazała, zapowiadając ją w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bs211
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bs211
d3bs211
Więcej tematów