ycipk-30c8uc

Mec. Jacek Dubois: jest umowa. "Kaczyński się nie spodziewał"

Jarosław Kaczyński był przy tworzeniu umowy i stale kontrolował postęp prac - powiedział mec. Jacek Dubois, reprezentujący austriackiego biznesmena ws. inwestycji spółki Srebrna. Adwokat poinformował, że umowa znajduje się w prokuraturze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Dubois: pan Kaczyński nie przypuszczał, że ktoś się odważy
Jacek Dubois: pan Kaczyński nie przypuszczał, że ktoś się odważy (Twitter.com/TVN24/Rozmowa Piaseckiego)
ycipk-30c8uc

Jacek Dubois (razem z Romanem Giertychem) reprezentuje Geralda Birgfellnera ws. budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy, którą zrealizować miała firma austriackiego biznesmena Nuneatonem. W poniedziałek przedsiębiorca był przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze.

- Jestem bardzo mile zdziwiony wręcz. Mamy wspaniałą panią prokurator, niezwykle dociekliwą. Było bardzo dużo pytań, wchodzenia w szczegóły - tak przebieg przesłuchania ocenił Jacek Dubois we wtorkowej "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24.

Zaznaczył, że "szanuje szeregowych prokuratorów, a zaufania nie ma do ludzi, którzy nimi dowodzą".

ycipk-30c8uc

- Mogę powiedzieć, że bardzo rzetelnie pani prokurator zbiera materiał dowodowy. Tak wzbudziła zaufanie naszego klienta, że dowiedziała się dużo więcej niż my. Pojawiają się zupełnie nowe okoliczności w sprawie, które potwierdzają, że doszło do popełnienia przestępstwa i wskazują na osoby winne jego popełnienia. Złożyliśmy olbrzymią liczbę dowodów i mamy nadzieję, że przekonają prokuraturę - mówił adwokat.

Nie chciał powiedzieć, czy jego klient przekazał śledczych oryginalne nagrania rozmów z siedziby Prawa i Sprawiedliwości. - Wszelkie zarzuty, które pojawiają się pod adresem mojego klienta są łatwe do wyjaśnienia - zastrzegł rozmówca Konrada Piaseckiego.

Zobacz także: Austriacki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

ycipk-30c8uc

Dodał, że Birgfellner jest atakowany przez polityków rządzącej partii, bo "pan Kaczyński nie spodziewał się, że ktoś się odważy" na upublicznienie działań ws. inwestycji Srebrnej.

- Nikt nie współczuje ofierze, nikt nie mówi że człowiek został pozbawiony olbrzymiej sumy pieniędzy, przez rok był wykorzystywany i pracował za darmo, tylko w tej chwili następuje próba zdyskredytowania - przekonywał.

- Mój klient był w kłębowisku żmij, gdzie był szereg powiązań. Padł ofiarą przestępstwa i manipulacji - mówił mec. Dubois, wyjaśniając, że austriacki przedsiębiorca ocenił swoje szkody na 1,3 mln euro.

ycipk-30c8uc

"Umowa jest w prokuraturze"

Dubois stwierdził, że Jarosław Kaczyński "podawał się za osobę, którą nie jest, czyli, że może podejmować wszystkie decyzje i zobowiązania dotyczące spółki".

Ujawnił też, że prokuratura otrzymała wielostronicową umowę dotyczącą inwestycji. - Została podpisana umowa na całość działań mojego klienta. Była kilka razy negocjowana. Ta umowa jest w prokuraturze - powiedział.

- Pan prezes wprowadza opinię publiczną w błąd, ponieważ był uczestnikiem wielu spotkań z adwokatami, gdzie ta umowa była negocjowana, gdzie została przygotowana. Wynagrodzenie mojego klienta zostało umieszczone w biznesplanie, więc jest to po prostu manipulowanie albo podawanie nieprawdy - stwierdził gość TVN24.

ycipk-30c8uc

PiS składa zawiadomienie

Senator PiS Marek Pęk złożył u rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie zawiadomienie o możliwości naruszenia etyki zawodowej, której mieli się dopuścić adwokaci Roman Giertych oraz Jacek Dubois. Zdaniem Pęka,prawnicy narazili interesy swojego klienta Geralda Birgfellnera na odpowiedzialność karną.

Pęk wskazał, że Giertych wiedział o publikacji "Gazety Wyborczej" jeszcze zanim ta się ukazała, zapowiadając ją w mediach społecznościowych.

ycipk-30c8uc

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30c8uc

ycipk-30c8uc
ycipk-30c8uc