Trwa ładowanie...

Senator PiS składa zawiadomienie. Chodzi o Giertycha i Dubois

Senator PiS Marek Pęk złożył u rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie zawiadomienie o możliwości naruszenia etyki zawodowej, której mieli się dopuścić adwokaci Roman Giertych oraz Jacek Dubois. Zdaniem Pęka, prawnicy narazili interesy swojego klienta Geralda Birgfellnera.

Share
Senator PiS składa zawiadomienie. Chodzi o Giertycha i DuboisŹródło: East News
d3lsu6h

Senator Pęk uważa również, że działania adwokatów mogły narazić austriackiego biznesmena na odpowiedzialność karną. Polityk opublikował treść zawiadomienia na Twitterze.

Według Marka Pęka Giertych i Dubois mogli "udzielić klientowi porady prawnej niezgodnie z dobrą wolą i wiedzą, bez dochowania należytej uczciwości, sumienności i gorliwości, zatajając przed nim ryzyko poniesienia przez niego odpowiedzialności karnej". Chce również, by śledczy sprawdzili, czy naruszyli obowiązek dochowania tajemnicy zawodowej".

d3lsu6h

W rozmowie z PAP Pęk ocenił, że klienci Giertycha i Dubois mogli uczynić ze swojego klienta "instrument do prowadzenia działalności politycznej", bo taki, jego zdaniem, wydźwięk mają wypowiedzi prawników dotyczące sprawy Srebrnej.

Na potwierdzenie swoich zarzutów Pęk wskazał, że Giertych wiedział o publikacji "Gazety Wyborczej" jeszcze zanim ta się ukazała, zapowiadając ją w mediach społecznościowych. "On niewątpliwie ma większą wiedzę na ten temat; to zastanawiające czy jako pełnomocnik klienta nie powinien raczej w momencie, gdy dowiedział się, że te nagrania trafiły do prasy, odwieść (go) od dalszego wchodzenia w tą sprawę" - powiedział senator Pęk PAP.

Sprawa, w której Geralda Birgfellnera reprezentują mec. Roman Giertych i Jacek Dubois, dotyczy budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy, którą zrealizować miała firma austriackiego biznesmena Nuneatonem. Firma domaga się od spółki Srebrna, która zleciła wybudowanie nieruchomości, zapłaty 1 mln 580 tys. za wykonane w tej sprawie czynności.

Zobacz także: Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3lsu6h

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lsu6h
d3lsu6h
Więcej tematów