Trwa ładowanie...
d3jmjul

Błyskawiczna reakcja Romana Giertycha na wywiad z Kaczyńskim. Zadał jedno pytanie

Jeszcze nie został opublikowany w całości, a już wywołał burzę. Mowa o wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla tygodnika "Sieci", w którym prezes PiS odnosi się do opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą" taśm. Na publikację zareagował już mecenas Roman Giertych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych reprezentuje Geralda Birgfellnera
Roman Giertych reprezentuje Geralda Birgfellnera (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d3jmjul

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ukaże się w poniedziałek, ale już w sobotę tygodnik "Sieci" opublikował w internecie jego fragmenty. Kaczyński nazywa taśmy "Wyborczej" manipulacją.

"Mam pytanie: czy w wywiadzie do 'Sieci' JK mówi, kiedy zapłaci mojemu klientowi?" - komentuje krótko Giertych na Twitterze.

Giertych reprezentuje Geralda Birgfellnera. To właśnie z nim Kaczyński rozmawia na nagraniach o budowie w Warszawie bliźniaczych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

d3jmjul

W czwartek "Gazeta Wyborcza" opublikowała jedną z faktur, które austriacki biznesmen miał wystawić spółce za poczynione przez siebie opracowania potrzebne do budowy 190-metrowych wież.

Beata Mazurek z PiS przekonywała, że rachunek "nie jest podstawą do dokonania płatności, bo w niej nie wiadomo o co chodzi". - Taką fakturę każdy może wystawić każdemu - stwierdziła.

Na nagraniach słychać jednak jak prezes PiS deklarował zamiar uregulowania rachunków. - Jestem gotów w tym sądzie zeznać, że ta robota była robiona dla nas, znaczy dla Srebrnej - mówił Kaczyński.

Giertych wezwał w ubiegłym tygodniu spółkę Srebrna oraz Jarosława Kaczyńskiego do uregulowania należności wobec swojego klienta. Zapowiedział, że wystąpi przeciwko nim z powództwem cywilnym.

d3jmjul

Zobacz także: „Obnażenie PiS i prezesa”. Hanna Gronkiewicz-Waltz o „taśmach Kaczyńskiego”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów