Trwa ładowanie...
d38otuw

Ziobro mówił o przesłuchaniu Birgfellnera. Wspomniał też o Kaczyńskim

Według ministra sprawiedliwości prokuratura musi sprawdzić zeznania austriackiego biznesmena i "ocenić jego wiarygodność". Dopiero potem może dojść do ewentualnego przesłuchania prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro odniósł się do przesłuchania Geralda Birgfellnera
Zbigniew Ziobro odniósł się do przesłuchania Geralda Birgfellnera (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d38otuw

W warszawskiej Prokuraturze Okręgowej trwa przesłuchanie Geralda Birgfellnera. To on oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa. Domaga się spłaty prawie 40 mln zł od spółki Srebrna. Austriacki biznesmen stawił się ze swoimi pełnomocnikami Jackiem Dubois i Romanem Giertychem. Do słuszności zawiadomienia odniósł się minister sprawiedliwości.

- W tej sprawie jestem prokuratorem generalnym. Każda moja wypowiedź może być odbierana jako próba nacisku. Proszę zaczekać na decyzję prowadzącej sprawę prokuratury - mówił Zbigniew Ziobro, cytowany przez PAP. - Najpierw trzeba przesłuchać zawiadamiającego, ocenić jego wiarygodność i zderzyć to co powie z ustaleniami dowodowymi. Potem będziemy podejmować dalsze czynności - dodał.

Według ministra dopiero po tym, będzie mowa o ewentualnym przesłuchaniu innych osób, w tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Prokuratorzy mogą uznać iż w tym wypadku nie ma takiej potrzeby i ta relacja, którą składa austriacki biznesmen, to tylko forma presji. Takie wypadki nierzadko się zdarzają - tłumaczył Ziobro.

d38otuw

Taśmy Kaczyńskiego to ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" stenogramy rozmów ws. planów budowy w stolicy dwóch wieżowców przez powiązaną z PiS spółkę Srebrna. Na nagraniach zarejestrowano rozmowę prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, który prywatnie jest zięciem kuzyna Kaczyńskiego, Jana Marii Tomaszewskiego.

Zobacz także: Austriacki biznesmen oskarżający Kaczyńskiego stawił się w warszawskiej prokuraturze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów