Trwa ładowanie...

Przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Biznesmen nie przekazał "taśm Kaczyńskiego"

W warszawskiej prokuraturze przerwano przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Mecenas Roman Giertych na razie nie zdradza szczegółów, jednak jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, austriacki biznesmen nie przekazał słynnych już "taśm Kaczyńskiego".

Share
Przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Biznesmen nie przekazał "taśm Kaczyńskiego"
Źródło: PAP
d2qfld5

- Przesłuchanie zostało przerwane, będzie kontynuowane jeszcze w tym tygodniu. (...) Jest prowadzone z udziałem tłumacza, co znacznie wydłuża tego typu czynności - powiedział po wyjściu z warszawskiej prokuratury pełnomocnik Geralda Birgfellnera Roman Giertych.

Sprawa, w której zeznania składał austriacki biznesmen, dotyczy spółki Srebrna, która miała zlecić mu budowę dwóch wieżowców tzw. K-Towers w centrum Warszawy.

Na razie mecenas nie zdradza żadnych szczegółów przesłuchania. Jednak jak udało się dowiedzieć Wirtualnej Polsce, Gerald Birgfellner nie przyniósł i nie przekazał nagrań, na których występuje Jarosław Kaczyński. Przypomnijmy: taśmy zostały ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" w serii artykułów, które pokazywały kulisy negocjacji prezesa PiS z austriackim biznesmenem ws. budowy K-Towers w Warszawie.

Zobacz także: Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qfld5

Podziel się opinią

Share
d2qfld5
d2qfld5
Więcej tematów