Qaqwqwrqw

Marsz pod patronatem prezydenta Dudy zamiast Marszu Niepodległości. Nie zabraknie na nim wojska

Deklaracja organizacji biało-czerwonego marszu o charakterze państwowym, po tym jak prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości, to nie wszystko. Potwierdziły się informacje Wirtualnej Polski - wojsko będzie zaangażowane do wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praktycznie przesądzone jest przemówienie na początku marszu prezydenta Andrzeja Dudy.
Praktycznie przesądzone jest przemówienie na początku marszu prezydenta Andrzeja Dudy. (PAP, Fot: JAN GRACZYNSKI)
Qaqwqwrqw

Organizatorem (nieoficjalnie) ma być ministerstwo obrony narodowej z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem na czele. To MON ma wziąć na siebie kwestie dodatkowego zabezpieczenia marszu; do pilnowania porządku zostaną skierowane: wojsko oraz żandarmeria wojskowa - pisał w środę reporter WP Sylwester Ruszkiewicz. Te informacje się potwierdziły.

Formalnym organizatorem biało-czerwonego marszu z udziałem prezydenta jest Dowództwo Garnizonu Warszawa.

Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości. Tłumaczyla to względami bezpieczeństwa - do Warszawy mają przyjechac przedstawiciele skrajnych środowisk, a policjanci masowo poszli na L4. Spotkała się z niemałą krytyką.

Niedługo potem doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Ustalili, że rząd zorganizuje państwowy marsz 11 listopada.

Report WP ustalił też, że w marszu wezmą udział najwyższe władze państwowe: premier, jego zastępcy, ministrowie rządu, a także politycy z kierownictwa PiS. Niewykluczone, że w marszu będzie uczestniczył również prezes Jarosław Kaczyński. Decyzja ma zapaść dosłownie w ostatniej chwili. Praktycznie przesądzone jest przemówienie na początku marszu prezydenta Andrzeja Dudy. Nieoficjalnie mówi się, że w imieniu rządu wystąpi albo premier Mateusz Morawiecki albo wicepremier Piotr Gliński.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw