ycipk-2js542

Lech Wałęsa podgrzewa atmosferę przed wylotem do USA

Były prezydent zameldował się już na lotnisku i czekał na wylot do Waszyngtonu. Jedzie na pogrzeb prezydenta George'a H.W. Busha. O dziwo, rządowym samolotem wraz z Andrzejem Dudą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa leci na pogrzeb George'a H.W. Busha
Lech Wałęsa leci na pogrzeb George'a H.W. Busha (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
ycipk-2js542

Lech Wałęsa zamieścił zdjęcie na Facebooku. Widać na nim byłego prezydenta w bluzce z napisem "Konstytucja" i kamizelce. "W oczekiwaniu na lot do Waszyngtonu na lotnisku w Warszawie" - podpisał Lech Wałęsa zdjęcie.

Prezydent Andrzej Duda chyba nie emocjonował się tak wspólnym lotem, bo nie zrobił selfie na lotnisku. Polscy prezydenci razem polecieli na pogrzeb George’a H.W. Busha, byłego prezydenta USA. Spędzili wiele godzin w małej kabinie rządowego samolotu. Nie jest tajemnicą, że za sobą nie przepadają. Prezydent Andrzej Duda zgodził się pomóc prezydentowi Lechowi Wałęsie w podróży na pogrzeb George'a Busha, który odbędzie się w środę w Waszyngtonie. Z taką prośbą do Pałacu Prezydenckiego zwróciło się biuro Lecha Wałęsy. Napisaliśmy o tym TUTAJ.

ycipk-2js542

George H.W. Bush, w latach 1989-1993 prezydent USA, a wcześniej wiceprezydent w administracji Ronalda Reagana, zmarł w piątek wieczorem w wieku 94 lat. Zostanie pochowany z honorami państwowymi po kilkudniowych uroczystościach żałobnych w Waszyngtonie i w stanie Teksas. Środa 5 grudnia ma być w USA dniem żałoby narodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2js542
ycipk-2js542