Trwa ładowanie...
d2sdvwm

Krzysztof Bosak

Najnowsze informacje

Działacz polityczny, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Poseł na Sejm oraz kandydat w wyborach prezydenckich 2020.

4.1
(9 głosów)
Oceń:
d2sdvwm
Data urodzenia:

13.06.1982 (wiek: 42 lata)

Miejsce urodzenia:

Zielona Góra

Płeć:

mężczyzna

Pochodzenie:

Polska

Programy:
Partie:
PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF
Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Krzysztof Bosak – kariera polityczna

Krzysztof Bosak przygodę z polityką rozpoczął w wieku 18 lat. W 2000 rok wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej we Wrocławiu. Po roku rozpoczął działania w szeregach tej organizacji na terenie województwa lubuskiego. Jego kariera w szeregach Młodzieży Wszechpolskiej szybko się rozwijała. W latach 2003-2004 pełnił funkcję prezesa okręgu. 7 listopada został prezesem krajowym tej organizacji. Funkcję przestał pełnić 17 grudnia 2006 roku.

W 2001 roku Krzysztof Bosak wstąpił do Ligi Polskich Rodzin. W 2002 roku kandydował z ramienia tej partii do sejmiku lubuskiego. Zdobył 1221 głosów, co nie wystarczyło na objęcie mandatu.
W 2005 roku Krzysztof Bosak startował w wyborach parlamentarnych. Zdobył 3764 głosy i został posłem na Sejm V kadencji z ramienia Ligi Polskich Rodzin.

Rok po wyborach został powołany przez radę polityczną LPR na stanowisko pełnomocnika do stworzenia Ruchu Młodych LPR. Wówczas objął również stanowisko prezesa wojewódzkiego partii w lubuskim.

W 2007 roku ubiegał się o reelekcję do Sejmu. Uzyskał 2704 głosy i nie uzyskał mandatu. Po tym niepowodzeniu na kilka lat przerwał karierę polityczną.

W grudniu 2012 roku włączył się w działalność Ruchu Narodowego. Na początku 2013 roku wszedł w skład rady decyzyjnej organizacji.
W 2014 roku ubiegał się o mandat europosła i radnego Warszawy. W obu przypadkach bezskutecznie.

Sukces polityczny odniósł w 2019 roku. Krzysztof Bosak był kandydatem do Palramentu Europejskiego z ramienia Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Tu nie uzyskał mandatu. W październiku udało mu się zostać posłem na Sejm IX kadencji. Startował z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość. Został również wiceprzewodniczącym i rzecznikiem prasowym koła poselskiego Konfederacji.

Krzysztof Bosak – rodzina

Ojciec Krzysztofa Bosaka Ryszard prowadzi w Zielonej Górze przedsiębiorstwo poligraficzne. Brat Bosaka Marek zajmuje się PR.

Krzysztof Bosak nie dzieli się zbyt wieloma informacjami na temat życie prywatnego. Kiedy media obiegła informacja o planowanym przez niego ślubie, nie potwierdzał tych doniesień. Ostatecznie 8 lutego 2020 zawarł związek małżeński z Kariną Walinowicz. Jego partnerka jest prawnikiem związanym z Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Krzysztof Bosak – wykształcenie

W latach 2001-2004 studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Następnie odbył staż dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Próbował również swoich sił na zaocznych studiach ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ostatecznie nie ukończył żadnych studiów.

Krzysztof Bosak długo zajmował się sportem. Uprawiał akrobatykę sportową i windsurfing. Był też instruktorem żeglarskim. Kiedy po raz pierwszy został posłem , wziął udział w programie tanecznym TVN "Taniec z gwiazdami".

Krzysztof Bosak
Mąż / Żona

Karina Walinowicz

Nazwisko rodowe

Bosak

Wykształcenie

średnie

Wzrost

174 cm

Zawód

polityk

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sdvwm
d2sdvwm
d2sdvwm
Więcej tematów
d2sdvwm