Trwa ładowanie...
dxvi6s7

Krzysztof Bosak "wysyła na emeryturę" Janusza Korwin-Mikkego

Elektorzy Konfederacji zdecydowali, że partię w wyborach prezydenckich będzie reprezentował Krzysztof Bosak. To oznacza, że po raz pierwszy od 1995 roku o ten urząd nie będzie się ubiegał Janusz Korwin-Mikke. Zdaniem Bosaka to wynik naturalnego cyklu w życiu polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak (East News)
dxvi6s7

Zaraz po nominacji dla Bosaka Korwin-Mikke opublikował serię osobliwych wpisów, w których ocenił, że "lepszym kandydatem byłby Grzegorz Braun", ale z drugiej strony "najlepszym kandydatem jest Bosak, ponieważ wygrał". Kandydat Konfederacji nie obraża się na starszego kolegę.

- Na swoim Facebooku napisał że jestem najlepszym kandydatem. To naturalne, że Korwin szczególnie kibicował swoim wychowankom i Braunowi, a nie mnie. Każdy polityk w swojej karierze ma taki moment, że może się cieszyć, że startują jego młodsi koledzy. Cieszę się ze wspaniałomyślności prezesa, który wywiązał się z dżentelmeńskiej umowy - powiedział na antenie RMF FM.

dxvi6s7

Bosak odniósł się także do zarzutów Marka Jakubiaka, który stwierdził, że poseł Konfederacji "niczego w życiu nie osiągnął" i w związku z tym nie powinien zasiadać w Sejmie ani kandydować na prezydenta. - Cenię biznesowe osiągnięcia Jakubiaka, zapraszaliśmy go do prawyborów, ale nie stanął do rywalizacji. To naturalne, że kandydat spotyka się z krytyką, także złośliwą. Ja będę chciał się skupić na prezentowaniu poglądów politycznych - oświadczył.

Krzysztof Bosak o imigrantach

Poseł Konfederacji odniósł się do kwestii imigracji. Zaznaczył, że jego partia nie dyskryminuje ludności napływowej. - Nigdy nie mówiłem stop wszystkim imigrantom, ale jestem przeciwny masowej imigracji. Nie można znosić posiadania polskich uprawnień zawodowych, aby zastąpić Polaków imigrantami. To stymuluje imigrację. W szpitalach nie mogą pracować lekarze bez prawidłowo nostryfikowanych dyplomów. (...) Praca ludzi, którzy dobrze wypełniają obowiązki i żyją pokojowo w naszym kraju zasługuje na szacunek - powiedział.

dxvi6s7

Źródło: RFM FM

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxvi6s7

Podziel się opinią

Share

dxvi6s7

dxvi6s7
Więcej tematów