Trwa ładowanie...
dt5ewb2

Artur Dziambor

Najnowsze informacje

Artur Dziambor to polski polityk związany z partią Konfederacja Wolność i Niepodległość. Z wykształcenia jest nauczycielem i przedsiębiorcą. Aktualnie jest posłem na Sejm IX kadencji. Należy do koła poselskiego Konfederacja.

Oceń jako pierwszy:
dt5ewb2
Data urodzenia:

27.01.1982 (wiek: 41 lat)

Miejsce urodzenia:

Gdynia

Pochodzenie:

Polska

Partie:
Rola:
East News
Źródło: East News, fot: Piotr Molecki

Artur Dziambor urodził się 27 stycznia 1982 roku w Gdyni. Od 2019 jest posłem na Sejm IX kadencji. Związany z Konfederacją oraz partią KORWiN.

Artur Dziambor: wykształcenie

Artur Dziambor posiada wyższe wykształcenie. Poseł otrzymał tytuł magistra w 2007 roku z marketingu w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Natomiast w 2014 roku ukończył on pierwszy stopień (licencjat) z filologii angielskiej na Wydziale Filologicznym Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdyni. Również w 2007 roku Artur Dziambor otworzył własną szkołę językową w Gdyni.

Artur Dziambor: działalność polityczna

Artur Dziambor należał do struktur Stowarzyszenia KoLiber. Polityk był także członkiem Młodych Konserwatystów. W 2001 roku przystąpił do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Z innymi działaczami tego ruchu związał się później z Platformą Obywatelską.

Następnie polityk należał do Unii Polityki Realnej oraz do partii Prawo i Sprawiedliwość. Artur Dziambor od 2011 roku do 2018 roku był działaczem w Kongresie Nowej Prawicy. Był także wiceprezesem tego ugrupowania.

Artur Dziambor zdobył doświadczenie samorządowe, będąc wiceprzewodniczącym rady gdyńskiej dzielnicy Cisowa. Od 2018 roku polityk wstąpił do partii KORWiN, w której został wiceprezesem.

Artur Dziambor w 2002 i 2006 roku kandydował w wyborach na radnego Gdyni w wyborach samorządowych. Nie uzyskał jednak odpowiedniej liczby głosów.

Polityk starał się także o mandat radnego sejmiku pomorskiego w 2014 i 2018 roku. Także w 2018 roku Artur Dziambor kandydował na prezydenta Gdyni. Tych wyborów nie udało mu się wygrać.

Bez powodzenia ubiegał się także o mandat eurodeputowanego w wyborach w 2014 i 2019 roku.

Artur Dziambor w 2019 roku w wyborach parlamentarnych kandydował do Sejmu z listy Konfederacji. Otrzymał 19 334 głosy i został wybrany na posła IX kadencji.

W listopadzie 2019 roku Artura Dziambora wybrano na jednego z wiceprezesów partii KORWiN. W tym samym roku został jednym z zastępców przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

dt5ewb2
Artur Dziambor
Wykształcenie

wyższe

Zawód

nauczyciel, przedsiębiorca

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt5ewb2
dt5ewb2
dt5ewb2
dt5ewb2
Więcej tematów
dt5ewb2