Trwa ładowanie...

Rozłam w Sejmie. Zakładają nowe koło

Kolejni posłowie ogłosili w poniedziałek, że opuszczają Konfederację. Decyzje te mają związek z usunięciem z partii Artura Dziambora. Polityk został w piątek wykluczony z grona członków przez sąd partyjny. Dziambor pozostał jednak prezesem partii Wolnościowcy.

Wolnościowcy Artura Dziambora rezygnują z członkostwa w KonfederacjiWolnościowcy Artura Dziambora rezygnują z członkostwa w KonfederacjiŹródło: Twitter, fot: Artur Dziambor
d1sde3j
d1sde3j

- Usunięcie Artura Dziambora to nie jest pierwszy wrogi ruch wobec Wolnościowców. Wcześniej z funkcji przewodniczącego koła usunięto Jakuba Kuleszę, a jeszcze wcześniej pozbawiono nas gwarancji miejsc na listach. To nie jest tak, że się obrażamy, ale jesteśmy w ten sposób informowani, że po prostu pozostajemy niemile widziani w Konfederacji - wyjaśniał na poniedziałkowej konferencji prasowej Dobromir Sośnierz.

Jakub Kulesza, który także podjął decyzję o opuszczeniu Konfederacji, stwierdził, że "nie taką Konfederację tworzyliśmy". Artur Dziambor odniósł się z kolei do zarzutów dotyczących tego, że "źle reprezentuje Konfederację". - Problem polega na tym, że różne wyskoki Grzegorza Brauna czy Janusza Korwin-Mikke, które w tym momencie kreują przekaz Konfederacji przechodziły bez echa. Problem był z nami, bo mieliśmy jakieś uwagi - mówił Dziambor.

- Wolnościowcy zakładają własne koło. To koniec pluralistycznej Konfederacji jaką znamy - dodał Dobromir Sośnierz.

Wykluczenie Dziambora. Ruch Wolnościowców

Poseł Artur Dziambor poinformował w piątek, że został usunięty z Konfederacji przez sąd partyjny. Dodał, że pozostaje prezesem partii Wolnościowcy.

d1sde3j

"Uprzejmie informuję, że przed chwilą dostałem wyrok Sądu Partyjnego Konfederacji, zgodnie z którym zostałem usunięty z listy członków partii. Jednocześnie informuję, że pozostaję prezesem partii Wolnościowcy, do której serdecznie zapraszam" - napisał Dziambor w poniedziałek wieczorem na Twitterze .

Konfederację tworzyły do tej pory cztery ugrupowania: Ruch Narodowy, Konfederacja Korony Polskiej, Nowa Nadzieja i właśnie Wolnościowcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sde3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sde3j
Więcej tematów