Trwa ładowanie...

Jurek Owsiak z Nagrodą Nobla? Przytłaczające wyniki sondażu

To nie jest nowy pomysł. Już rok temu szef WOŚP został zgłoszony do nagrody Nobla. Komitet wniosek uznał, ale nagrodę dostał kto inny. Teraz okazuje się, że Polacy chcą, aby w 2018 roku to właśnie Jurek Owsiak otrzymał wyróżnienie. Domaga się tego 68 proc. ankietowanych przez "Super Express".

Share
Jurek Owsiak z Nagrodą Nobla? Przytłaczające wyniki sondażuŹródło: East News, fot: Szymon Aksienionek/REPORTER
d3etdzx

W ubiegłym roku posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt zgłosiła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla.

- Zdaję sobie sprawę, że usłyszymy zarzuty o brak wymiaru międzynarodowego, ale wsparcie dla WOŚP napływa z całego świata. Nie ma innego przykładu tak angażującego wiele osób w pięknym celu - mówiła wtedy w rozmowie z WP.

Instytut Nobla przyjął kandydaturę Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla, ale wyróżnienie zdobył kto inny. Powędrowała ona do Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej.

d3etdzx

Teraz temat Nobla dla Owsiaka odżył za sprawą sondażu dla "Super Expressu" i se.pl. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 3-5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków.

Aż 68 proc. ankietowanych jest za tym, żeby szef WOŚP dostał nagrodę. Przeciwnego zdania jest 32 proc. badanych.

Rok temu TVP usunęło serduszko WOŚP. Teraz Myrcha przekazuje je na licytację

Jak zapowiedział, tak zrobił. Poseł PO przekazał na licytację słynne serduszko, którego nie chciała pokazać TVP. "Pomóżmy uczynić WOŚP jeszcze więcej dobra! Chodzi o zdrowie i życie dzieci" - zaapelował.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. To będzie 26 finał tej imprezy.

d3etdzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etdzx
d3etdzx
Więcej tematów