Trwa ładowanie...
d3dt2fa

Jurek Owsiak i WOŚP zgłoszeni do Pokojowej Nagrody Nobla. Schmidt dla WP: wniosek wysłany, zbieram materiały do uzasadnienia kandydatury

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt zgłosiła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. - Temat już ruszył. Wysłałam wniosek i dostałam specjalny numer kodu. Teraz zbieram materiały do uzasadnienia kandydatury - powiedziała w rozmowie z WP Schmidt.
Share
Joanna Schmidt (Nowoczesna)
Joanna Schmidt (Nowoczesna)Źródło: WP
d3dt2fa

Posłanka Nowoczesnej wyjaśniła, że dla niej "idea WOŚP łączy ludzi ponad podziałami, a Polakom takiego zrywu bardzo teraz potrzeba". - Zdaję sobie sprawę, że usłyszymy zarzuty o brak wymiaru międzynarodowego, ale wsparcie dla WOŚP napływa z całego świata. Nie ma innego przykładu tak angażującego wiele osób w pięknym celu - powiedziała Joanna Schmidt. Dodała, że nie rozmawiała jeszcze z Jurkiem Owsiakiem na ten temat, ale teraz "ma nadzieje, że to się uda".

- Jeżeli byłyby zarzuty dotyczące fundacji Złoty Melon to zakładam, że sprawa byłaby już dawno nagłośniona przez drugą stronę, a zarzuty postawione. Biorąc pod uwagę nagonkę na Jurka Owsiaka to dawno już byśmy o konkretnych nieprawidłowościach wiedzieli - powiedziała posłanka.

Joanna Schmidt: WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe

d3dt2fa

Posłanka Nowoczesnej zadeklarowała wcześniej zgłoszenie kandydatury na Twitterze. Jej zdaniem Owsiak zasługuje na nagrodę, bo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków. "Będę zgłaszać Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe" - pisała Schmidt.

Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana jest przez Norweski Komitet Noblowski. Zgłoszenia do nagrody przyznawanej w danym roku można wysyłać do 1 lutego. Potem komitet tworzy krótką listę, która jest dalej oceniana.

Laureat dostaje nagrodę pieniężną wynoszącą 8 mln koron szwedzkich, czyli ponad 3,8 mln złotych. - Trudno mi powiedzieć, do kogo trafiły by pieniądze z wygranej. Myślę, że na razie sam Jurek Owsiak jest całą sprawą zaskoczony i nie wiem, co zrobiłby z tymi pieniędzmi - powiedziała Schmidt.

d3dt2fa

25. Finał WOŚP. Jurek Owsiak: graliśmy pod każdą szerokością geograficzną

To był rekordowy Finał WOŚP, graliśmy w tym roku na całym świecie, pod każdą szerokością geograficzną. To jest coś niesamowitego. Nawet ci, którzy mnie nie lubią i mają na mnie focha, przyznają, że sprzęt który kupujemy jest potrzebny. Wielkie podziękowania dla władz samorządowych, prezydentów, burmistrzów i wszystkich Polaków - mówił Jurek Owsiak na konferencji podsumowującej 25. Finał WOŚP.

Tegoroczny Finał był znów rekordowy. - W tym momencie mamy ponad 3 mln na koncie, ale wiadomo, że zebraliśmy ponad 62 mln zł, pieniądze ciągle spływają. Ostateczny wynik będzie znany 8 marca - powiedział Owsiak.

d3dt2fa

Podziel się opinią

Share
d3dt2fa
d3dt2fa
Więcej tematów