Trwa ładowanie...
d4kjvxo

Joanna Schmidt

Najnowsze informacje
2.1
(17 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Głogów

Partie:

Nowoczesna (wiceprzewodnicząca)

Partia Teraz!

d4kjvxo
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL

Joanna Schmidt jest politykiem Nowoczesnej Ryszarda Petru, posłanką VIII kadencji, menedżerem, z wykształcenia jest ekonomistą. Prywatnie jest też partnerką Ryszarda Petru.

Joanna Schmidt – informacje ogólne

Joanna Schmidt pochodzi z Głogowa, urodziła się 14 września 1978 roku. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu w 2002 roku, studiowała tam zarządzanie, specjalizowała się w handlu międzynarodowym, a później w Wyższej Szkole Bankowej kształciła się na kierunku Akademia trenera.

W latach 2001–2007 Joanna Schmidt pracowała na stanowisku menedżera, później związała się z Polską Izbą Firm Szkoleniowych, była członkiem organów wewnętrznych ITSynergy Wielkopolska, działa w Fundacji Liderek Biznesu. Do 2014 roku Joanna Schmidt zajmowała stanowisko kanclerza w poznańskim Collegium Da Vinci.

Joanna Schmidt – działalność polityczna

Joanna Schmidt należy do powstałego w 2015 roku ugrupowania politycznego Nowoczesna Ryszarda Petru, jest członkiem zarządu partii. Kandydowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu VIII kadencji i otrzymała mandat poselski, zdobywając 35 202 głosy. Objęła stanowisko wiceprzewodniczącej Nowoczesnej w marcu 2016 roku.

W 2015 roku Joanna Schmidt dołączyła do Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, w 2016 roku do Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji, a w 2017 roku do Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Joanna Schmidt działa w Parlamentarnej Grupie Kobiet oraz Parlamentarnych Zespołach do spraw: Mediów Publicznych, programu Aktywna Rodzina, przyszłości Unii Europejskiej.

Joanna Schmidt – życie prywatne

Joanna Schmidt do 2016 roku była żoną Pawła Schmidta, z którym ma troje dzieci. Od tego samego roku jest w związku z Ryszardem Petru.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kjvxo
d4kjvxo
d4kjvxo
Więcej tematów
d4kjvxo