ycipk-z0skvx
ycipk-z0skvx

Joanna Schmidt - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Joanna Schmidt, polityk Nowoczesnej Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się
ycipk-z0skvx

Joanna Schmidt jest politykiem Nowoczesnej Ryszarda Petru, posłanką VIII kadencji, menedżerem, z wykształcenia jest ekonomistą. Prywatnie jest też partnerką Ryszarda Petru.

Joanna Schmidt – informacje ogólne

Joanna Schmidt pochodzi z Głogowa, urodziła się 14 września 1978 roku. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu w 2002 roku, studiowała tam zarządzanie, specjalizowała się w handlu międzynarodowym, a później w Wyższej Szkole Bankowej kształciła się na kierunku Akademia trenera.

W latach 2001–2007 Joanna Schmidt pracowała na stanowisku menedżera, później związała się z Polską Izbą Firm Szkoleniowych, była członkiem organów wewnętrznych ITSynergy Wielkopolska, działa w Fundacji Liderek Biznesu. Do 2014 roku Joanna Schmidt zajmowała stanowisko kanclerza w poznańskim Collegium Da Vinci.

Joanna Schmidt – działalność polityczna

ycipk-z0skvx

Joanna Schmidt należy do powstałego w 2015 roku ugrupowania politycznego Nowoczesna Ryszarda Petru, jest członkiem zarządu partii. Kandydowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu VIII kadencji i otrzymała mandat poselski, zdobywając 35 202 głosy. Objęła stanowisko wiceprzewodniczącej Nowoczesnej w marcu 2016 roku.

W 2015 roku Joanna Schmidt dołączyła do Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, w 2016 roku do Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji, a w 2017 roku do Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Joanna Schmidt działa w Parlamentarnej Grupie Kobiet oraz Parlamentarnych Zespołach do spraw: Mediów Publicznych, programu Aktywna Rodzina, przyszłości Unii Europejskiej.

Joanna Schmidt – życie prywatne

Joanna Schmidt do 2016 roku była żoną Pawła Schmidta, z którym ma troje dzieci. Od tego samego roku jest w związku z Ryszardem Petru.

ycipk-z0skvx
Data urodzenia

14.09.1978

Miejsce urodzenia

Głogów

Profesja

menedżer, polityk

Partie

Nowoczesna (wiceprzewodnicząca)

Partia Teraz!

ycipk-z0skvx
ycipk-z0skvx